Для освіти літніх канікул замало

ГРОМАДІ – СЛОВО: ЗАТИШАНСЬКА ОТГ

Усе літо у двох школах громади тривають великі перетворення – капітально ремонтуються класи не лише для першачків Нової української школи, а й чимало інших приміщень для гарного початку нового навчального року.

В таких умовах зовсім несолодко доводиться техпрацівникам, адже колись вони могли швиденько провести поточні ремонти в класах, все вимити і спокійно піти у літню відпустку. З утворенням громади останні два роки ситуація змінилася докорінно – ремонтні роботи в школах тривають з початку червня і практично до 1 вересня. А якби літні шкільні канікули тривали довше – перетворення, мабуть, не припинялися б. 

Нині повним ходом триває утеплення та оздоблення фасаду опорної школи у Затишші, а всередині приміщення все гуде, немов у вулику. Бригада будівельників завершує заміну підлоги на першому поверсі та складання нових меблів. Техпрацівниці фарбують стіни. Вчителі приводять до ладу класи і просто сиплять ідеями щодо облаштування учбового простору. А зі шкільної бібліотеки пахне новенькою поліграфією – тут на учнів чекають щойно доставлені підручники, які закупила Затишанська селищна рада.

– Звичайно, держава безкоштовно забезпечує учнів необхідною шкільною літературою, – зауважує начальник відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики ОТГ Альона Мирзакірова. – Але щороку деяких підручників не вистачає, і ми закуповуємо їх за кошти громади. Цього року, наприклад, для забезпечення підручниками всіх учнів витратили 65 тисяч гривень.

Альона Камалівна додала, що, готуючись до нового навчального року, капітально відремонтували класи для найменших учнів, закупили нові меблі, мультимедійне обладнання та інструменти для кабінетів фізики і хімії.

В обох школах повністю завершили заміну старих дерев’яних вікон на металопластикові. Разом з добротним ремонтом і меблями у класах стало так гарно і затишно, що всі раптом відмовилися від використання традиційних штор і виявили бажання закупити жалюзі. Свою фінансову підтримку в цій справі вирішили надати й батьки учнів, а місцева влада лише підтримує такі кроки. Адже все, що робиться на умовах співфінансування, краще цінується в майбутньому. 

– Зараз всі дуже активно обговорюють відміну шкільної форми для учнів, – зазначила А. Мирзакірова. – Причому кожен трактує почуте у ЗМІ по-своєму. Але це не означає, що діти мають ходити на уроки у шортах чи з голим пупком. Будь-яка організація має дрес-код і, наприклад, я не можу дозволити собі прийти на роботу в коротких шортах.  Так і в школі. Це не пляж і не дискотека, тож всі діти мають бути відповідно одягнені. Готуючи дітей до школи, цю просту істину мають усвідомити всі батьки.

На знімку: Г. Топольницький та А. Мирзакірова біля опорної школи

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті