Ось такі рецепти борщу, успіху та конкурсної перемоги

Журналістка «Одеських вістей» Марія Шевчук перемогла у Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт, присвячених проблемам децентралізації.  Її стаття  «Великомихайлівська громада. Рецепти борщу та успіху» була опублікована на сторінках «ОВ» у листопаді минулого року. А цього четверга у Києві, в Будинку Уряду, відбулася церемонія нагородження переможців. Загалом  на конкурс  «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» було подано близько трьохсот робіт з усієї України. Вони змагалися у чотирьох номінаціях: телебачення, радіо, друковані та онлайн-видання. Стаття Марії була визнана кращою  серед  друкованих мас-медіа.  Пишаємося цією перемогою і переконані, що вона варта невеличкого інтерв`ю з авторкою, яка більше звикла бути «по той бік диктофона». 

– Чи давно ти  розробляєш тему децент­ралізації?  Як вийшла на неї і чим вона тебе приваблює?

– Над  цією темою  я серйозно працюю з 2017 року. Все почалося з того, що один з моїх колег захворів, і мене відправили у прес-тур до Ма­раз­ліївської громади. Матеріал, який я опублікувала за підсумками цього візиту, отримав багато схвальних відгуків.  А вже потім так вийшло, що у відрядження до ОТГ  я їздила  сама. Крім статей для «Одеських вістей» багато досвіду дала спів­праця з порталом «Інформер». Думаю, ця регулярна практика теж принесла свій результат.

Сама тема приваблює  мене,  бо  я бачу, як люди власними силами змінюють своє життя на краще. Ми якось звикли чути, що все погано, все занепадає... А тут ти виїжджаєш за сотню кілометрів в область, спілкуєшся з людьми і чуєш, який громада їм зробила гарний парк, як на вулицях вперше за десятки років увімкнулись ліхтарі. Після таких розмов переконуєшся, що може в нас не все так добре, як хотілося б, але й не все так погано.

– Чому з уже досить значного доробку  ти вибрала саме цей матеріал? 

– Матеріал про Велику Михайлівку я  вже готувала з думкою про те, що саме його треба відправити на конкурс. Так склалося, що під час тієї поїздки  на Фестиваль Борщу мені вдалося не тільки  офіційно познайомитися з досягненнями громади, але  й багато  поспілкуватися з місцевими жителями,  тими людьми, заради яких і робляться реформи. Погодьтеся, просто  прочитати в сухому звіті, як реконструювали центральну площу міста, і почути про це з вуст бабусі-пенсіонерки, яка там постійно гуляє, – це зовсім інші враження.  Люди  висловили свої думки, я про це написала, і в підсумку вийшов непоганий матеріал. Судячи з результату, так подумала не тільки я одна.

– Наскільки очікуваним для тебе виявився твій результат?

– Результат був бажаним, але неочікуваним. Взагалі, це моя перша серйозна перемога в журналістських  конкурсах.  Я час від часу надсилала заявки, проте ніколи не посідала призових місць.  Цей конкретний конкурс проводився вже втретє, а я  брала у ньому участь вдруге.  В 2017 році теж подавалася, але тоді не пройшла. Минулий 2018 виявився успішнішим.

Коли я їхала на церемонію нагородження, то знала тільки те, що увійшла до числа фіналістів. А от розподіл місць залишався у секреті аж до самого моменту вручення дипломів. Звичайно, хотілося, щоб моя робота була кращою з кращих. Але всерйоз такої думки не припускала.

Я не бачила робіт інших учасників і не можу сказати, чому обрали саме мою статтю. Коли  була в Києві, то після церемонії нагородження зустріла одну досвідчену журналістку, яку  вважаю професіоналкою своєї справи і думку якої поважаю. Вона мене привітала і сказала, що моє перше місце цілком заслужене. Тому вже хай буде так.

Я б радила колегам-журналістам подаватися на конкурси. Воно не вартує особливих зусиль, а результат може приємно вразити. В моїй номінації були люди, які подалися вперше, ні на що особливо не розраховуючи, і зайняли високі призові місця.

– Нещодавно ти була нагороджена грамотою Кабміну  – саме за висвітлення децентралізації. І ось перемога в конкурсі. Яке з цих досягнень ти  вважаєш важливішим і чому?

– Мені здається що досягнення (якщо вони є) не можуть бути важливими і неважливими. На конкурс я подавалася цілеспрямовано і особисто , а у випадку з подякою від Кабміну мене «подала» Асоціація міст України. В кожному випадку приємно, коли твою роботу якимось чином відзначають. Це значить, що ти все робиш правильно.

– Що, по-твоєму, є головною перевагою децентралізації, і що є найбільшою проблемою у цьому процесі?

– Головною перевагою децентралізації є те, що вона дає людям можливості та ресурси покращувати життя на місцях. А головна проблема в тому, що не всі до цього готові, не всі мають бажання щось змінювати у себе та в собі. Збільшення повноважень на місцях веде за собою зростання відповідальності за вчинки перед громадою. Далеко не всі до неї готові.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті