Коли в господарствах злагода

На базі колись заможного колгоспу імені XXII з'їзду КПРС, а потім збіднілого сільського виробничого кооперативу “Виноградовка” Болградського району утворилося два господарства: багатогалузеве приватне сільгосппідприємство “Герюш”, що об'єднало 700 пайовиків, і ПСП “Колос”, яке спеціалізується на виробництві тваринницької продукції. Завдяки тому, що і в одному, і в іншому агроформувані підібралися добрі фахівці, обидва успішно розвиваються. Напрклад, у “Герюші”, зібравши торік високий врожай зернових, кукурудзи і соняшнику, на одержані від їхнього продажу гроші придбали новий комбайн “Дон 1500” і готуються купити ще один. Механізатори господарства, одними з перших у районі впоравшись з весняною сівбою, паралельно провели повний комплекс агротехнічних заходів на озимому клині, піджививши його мінеральними добривами й обробивши гербіцидами проти бур'янів. Зараз головний агроном ПСП Валерій Васильович Сайтарли, механізатор майже із сорокалітнім стажем Іван Іванович Дімов і бригадир тракторно-хліборобської бригади Ілля Георгійович Банев (на знімку зліва - направо) живуть турботами про підготовку до збирання ранніх зернових. Адже, судячи зі стану посівів, які добре перезимували, забирати буде що.

Цілеспрямовано займаються в “Герюші”, що в перекладі з гагаузького означає “зустріч”, птахівництвом. Тут відгодовують 10 тисяч курчат, утримують 5 тисяч маточного поголів'я курей. У господарстві є свої хлібопекарня, млин, олійня, послугами яких користуються не тільки місцеві селяни, але й жителі прилеглих поселень.

У сусідньому підприємстві “Колос” добротно відремонтували напівзруйновані тваринницькі приміщення і зараз нарощують поголів'я великої рогатої худоби, свиней. На знімку нашого фотокореспондента ви бачите гладких і умиротворених “вихованців” досвідченого оператора з відгодівлі тварин Іллі Івановича Кишлали. Відроджується і традиційне в буджацьких степах вівчарство. Зараз на випасі під наглядом чабанів Віктора Федоровича Вачека та Івана Федоровича Моксана (на знімку зліва - направо) перебувають 630 голів овець.

Обидва господарства підтримують інфраструктуру великого села Виноградівка, на території якого розташовані. Вони забезпечили роботу фельдшерсько-акушерського пункту, безкоштовне харчування дітей у загальноосвітній школі і дитячому садку, завозять ветеранам паливо на зиму, сприяють газифікації будинків сільських трудівників.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті