Подбаємо про легені міста

Подбаємо про легені міста

Будинки в Одесі, коли тільки розпочиналася історія міста, споруджували одноповерхові і двоповерхові, і свіжий морський вітер гуляв вулицями і дворами. Але поступово настав час вищих будинків, та, до того ж, ще прилеглі території почали асфальтувати. Старі маленькі дворики, які найчастіше мають один вихід-тунель на вулицю, опинилися в кільці високих будинків. Не стало в них ніякого протягу, і під спекотним південним сонцем вони за день так розжарюються, що вночі не встигають охолонути. А мешканці будинків у цих дворах, навіть на четвертому поверсі, задихаються від духоти. Звичайно, це позначається на здоров'ї одеситів.

Ось я і думаю: чи є сенс триматися за старі, до того ж дуже старі, житлові будинки, які навряд чи хтось візьметься реставрувати? Давайте зробимо макети на пам'ять, якою була Одеса сто років тому, як зробили, наприклад, англійці, коли настав час сучасної забудови Лондона.

Проте нові будинки не повинні будуватися впритул до старих (пояснення, що в такий спосіб зберігається вигляд старої Одеси, на мій погляд, ґрунту під собою не мають). Якщо вже хочете з'єднати будинки, додавши їм якоїсь ансамблевості, зробіть між ними ажурні огорожі, щоб вітер крізь них міг залітати у внутрішні дворики. А нові будинки повинні мати навколо себе простір для дитячих майданчиків, трав'яних газонів, квітників, дерев.

Потрібні і майданчики для вигулу собак. Поки що їх немає, бажано, щоб кожен власник собаки навчився прибирати за своїм вихованцем, гуляючи з лопаточкою і поліетиленовим мішечком, як це робиться, скажімо, у Франції: там передбачений штраф за порушення цього правила.

Новий будинок повинен мати підземний гараж. А в ньому потрібен черговий, навчений стежити за тим, щоб вихлопні гази не перевищували норму, і наділений правом відправляти власників автомашин на станцію техобслуговування, якщо це все-таки трапляється.

І ще про одне: у нас дуже страждають від пилу і шуму перші поверхи будинків.

У Швейцарії з цим борються дуже красивим способом: спеціально саджають кущі вздовж проїжджої частини вулиць. Густе листя поглинає шум і збирає на себе дорожній пил. А двірники, які щодня поливають зі шлангів тротуари, заодно змивають і пил з кущів. Досвід такий у нас є: на територіях санаторіїв висаджено багато красивих вічнозелених чагарників. Чому б не зробити те ж саме на вулицях міста? Як одразу покращає Одеса! Гадаю, городяни допоможуть у цій справі, потрібно лише організувати суботники, забезпечити людей саджанцями та інвентарем.

До того ж, якщо проїжджа частина буде обгороджена кущами, то перехожі не зможуть переходити вулицю в неналежному місці, а отже, буде менше дорожньо-транспортних пригод і пов'язаних з ними травм.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті