Відлуння свята

Фронтовики однієї вулиці

У музеї Костянтина Паустовського відбулися урочистості, присвячені 60-й річниці Великої Перемоги. Про це не можна не розповісти, тому що це явище, мабуть, єдине в Одесі, – свято фронтовиків однієї вулиці – Чорноморської. Проведення його вже стало традиційним.

10 травня голова Приморської адміністрації Михайло Панько і військовий комісар полковник Олег Лобань вручили ветеранам ювілейні медалі – “60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.”.

Серед нагороджених легендарні фронтовики: Василь Федорович Перепльотчиков – льотчик, гвардії полковник, кавалер шістнадцяти бойових орденів та медалей, у тому числі ордена Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки, Василь Дмитрович Коробок – гвардії полковник полку зв'язку, Микола Кіндратович Матросов – партизан Рівненщини, полковники – Микола Григорович Попков, Микола Михайлович Кононов, Іван Лук'янович Бойко, мічман Віктор Васильович Петрищев, старший сержант Володимир Іванович Кулик, медсестра Лідія Іванівна Уманець. І це не повний перелік фронтовиків з вулиці Чорноморської.

Ветеранів поздоровив генеральний директор розташованого тут же Держстандарту Віктор Царюк. За дорученням відділу оборонної роботи міської ради капітан І-го рангу Г.І. Зубов передав музею пам'ятну медаль, яка символізує заслуги перед Батьківщиною кореспондента ТАРС Костянтина Паустовського на Південному фронті у 1941 році. Окрасою свята стало привітання “юних талантів” з дитячого садка № 65. Були квіти, святковий стіл і пісні воєнних років у виконанні друзів музею – артистів Одеської філармонії.

У музеї відкрилася виставка “60 років Перемоги”, в основі якої – документи і матеріали з особистих колекцій людей, які пережили війну. Хочеться подякувати усім, хто допоміг у проведенні свята.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті