Рекорд залишився неперевершеним

Із великим задоволенням та зацікавленням прочитав у вашій газеті 21 травня статтю В.І. Мамонтова “Кружляють яблунь пелюстки...” із підзаголовком: “В Одесі мешкає абсолютний рекордсмен світу, результат якого ніким не побито ось вже 52 роки”. Автор чудово написав про незвичайну людину, ветерана війни Ігоря Осійовича Кулаковського, талановитого, як прийнято говорити, від Бога, винахідника і невтомного майстра. До речі, його авіамодель зовні дуже схожа на літак авіаконструктора О.М. Туполєва “АНТ-25” на якому всесвітньо відомий екіпаж Чкалова, Белякова, Байдукова у 1936 році вперше здійснив безпересадковий переліт через Північний полюс із Москви до США із приголомшливими для того часу рекордами дальності польоту і перебування у повітрі (майже три доби!)

Від імені ради ветеранів 5-ї Повітряної армії та 5-го авіакорпусу прийміть нашу щиру подяку редакції за такий унікальний і безцінний матеріал. Хочемо висловити і свою пропозицію: оформити на підставі статті представлення до Книги рекордів Гіннеса: адже високий результат Кулаковського так і залишився недосяжним для авіамоделістів і до сьогоднішнього дня.

Тут навіть дві причини для внесення до Книги: перша – рекорд тривалості польоту авіамоделі, друга – тривалість “життя” рекорду. Навряд чи сьогодні можна знайти такого обдарованого і працелюбного винахідника, безмежно закоханого у свою справу, захопленого нею і під кінець дев’ятого десятка прожитих років. Погодьтеся, утримати рекорд в часи науково-технічного прогресу протягом 52 років – вражаючий показник! Дуже сподіваємося, що це досягнення нашого чудового земляка знайде відображення у Книзі рекордів Гіннеса.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті