Сьогодні – день працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження

Шановні друзі!

Щиро вітаю Вас з професійним святом – Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України.

Ваша праця заслужено шанується в суспільстві. Адже без книги, інформації, друкованої продукції не обходиться жодна галузь народного господарства, жодна сфера життєдіяльності людини.

Ви наполегливо, професійно вирішуєте відповідальні завдання – активно сприяєте процесам державотворення, економічного реформування, здійснення соціальних перетворень, відродженню національного книговидання.

Впевнений, що досвід, набутий працівниками видавничо-поліграфічної сфери, стане запорукою нових успіхів і здобутків.

Зі святом! Щастя Вам, здоров’я, благополуччя, творчої наснаги, нових звершень у справі подальшого розвитку книжкової справи і друкарства!

Голова Одеської

обласної ради

М. СКОРИК

Шановні друзі!

Одеський обком профспілки працівників культури України щиро вітає усіх працівників поліграфічних підприємств і організацій книгорозповсюдження з професійним святом – Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.

Від усієї душі бажаємо всім працівникам видавництв, книгорозповсюдження, поліграфічних підприємств здоров’я, успіхів, добра і процвітання.

Зичимо щастя і благополуччя!

Голова Одеського обкому профспілки працівників культури України

В. БАБЧЕНКО

Якщо почуєте, що молодь не читає, – не вірте...

Ціни на книжки (як і на усе інше, втім...) зростають, а кількість покупців у книгарнях не зменшується. Великий, якщо не сказати – величезний, магазин мережі «КС» («Книжковий супермаркет»), що на вулиці Буніна, 33, – не виняток.

– Якщо ви почуєте, що люди зараз книжок не читають, що молодь не читає, не вірте – читають: і сучасних авторів, і класику, – говорить директор магазину Тетяна Куриленко. – Попит на книжки в нас стабільно високий, хоча надходження, у зв'язку із фінансово-економічною кризою, скоротилися. Ми працюємо з київськими, московськими і, звичайно, з одеськими видавництвами. Не треба думати, що попит на книжки "про Одесу" – сезонний, тобто, залежить від напливу туристів. На гарні книжки з історії нашого міста попит є завжди, ми із задоволенням беремо їх. Колектив нашого магазину – професіонали, фанатики своєї справи у доброму розумінні цього слова. Ми не прагнемо продати книжку аби продати, іноді навіть можемо відрадити купувати, якщо вона не відповідає класичним канонам гарної книжки – поганий переклад, наприклад, не літературна мова тощо. І в той же час намагаємося залучити покупців, вводячи знижкові картки, провадячи різні акції.

Книгарня на вулиці Буніна працює з ранку до вечора – з 9.00 до 21.00. І люди тут є в будь-яку годину дня. Від розмаїтості пропонованих книжок розбігаються очі, від цін (які часом бувають і тризначними...), перехоплює подих. Щасливим власникам накопичувальної антикризової дисконтної картки (стартова знижка – 5 відсотків), справді, легше, адже від спокуси купити книжку, яка сподобалася, – не втриматися.

– Попитом користуються видання практично усіх жанрів, – говорить продавець-консультант Сергій Канубриков. – Звичайно, на першому місці стоять бестселери сучасних авторів – українських, російських, закордонних. Це Любко Дереш, Юрій Андрухович, Ірен Раздобудько, Сергій Минаєв, Віктор Пелевін та інші. Але читають і класику, і ліричні романи, історичні детективи, трилери... Найчастіше люди приходять до магазину за книжками у своєму улюбленому жанрі, за конкретним твором конкретного автора. У нас є постійні покупці, які нас люблять, цінують наше до них ставлення, дисконтну політику. Наскільки це в нашій спроможності, ми завжди йдемо їм назустріч.

...У травні в "Книжковому супермаркеті" пройшла дуже приваблива акція – книжки можна було купити з п’ятнадцятивідсотковою знижкою!

Ірина ГОЛЯЄВА,«Одеські вісті»

Не лише виживають…

Працівники Савранської районної друкарні, яку очолює Галина Яківна Сух, займаються виготовленням поліграфічної продукції. Одне з основних завдань – це друкування районної газети «Сільські новини». Тривалий час друкарня працювала на старому обладнанні. Та щоб не відставати від вимог сучасного виробництва, довелось переобладнуватись. Тепер тут друкують продукцію вже не високим друком, а після комп’ютерного набору.

Враховуючи, що колектив живе на повному госпрозрахунку, то друкуванням газети та виконанням місцевих замовлень не обійтися. Почали шукати їх за межами району. Додаткові складнощі полягають в тому, що в районі немає великих промислових підприємств, до того ж сьогодні в усіх організаціях, установах є комп’ютери, копіювальна техніка.

Тож Савранські поліграфісти, намагаючись вийти із складних ситуацій, опанували надання додаткових видів послуг. Наприклад, роблять ксерокопії. А нещодавно випустили новий телефонний довідник Савранського району.

Дбають поліграфісти й про зручність населення. Саме з цією метою було відкрито спеціалізовану крамницю, у якій реалізовуються різноманітні бланки, канцелярські книги. Крім того тут можна придбати канцтовари.

Колектив друкарні нині складається всього з п’яти осіб. Усі вони мають чималий досвід роботи. Наприклад, друкар Олена Поліщук та директорка Галина Сух пропрацювали понад тридцять років. Давно трудяться тут і різальник-палітурник Світлана Соколова та бухгалтер Людмила Хмельнюк. Завдяки добрій обізнаності з виробництвом, високій кваліфікації кожен може замінити свого колегу. А це означає, будь-яке замовлення буде виконано у призначений термін, незалежно від різних життєвих ситуацій.

Хочеться відзначити, що цей невеличкий трудовий колектив, незважаючи на економічну кризу та проблеми, так би мовити, місцевого значення, не тільки виживає, а ще й нарощує виробництво. Щорічно, у порівнянні з попереднім роком, вони виробляють більше продукції, надають більшу кількість послуг. І, найперше, це стало можливим завдяки справжнім професіоналам, які до своєї роботи підходять творчо.

Лариса ПІВТОРАК,власкор «Одеських вістей», Савранський район

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті