Магія мистецтва

Ця звивиста і затишна вуличка відома далеко за межами провінційного містечка Велика Михайлівка. Тут протягом останніх кількох років мешкає і творить свої дивовижні картини відомий український художник Ігор Федотович Марковський. Його творчістю захоплюється багато поціновувачів прекрасного. Високо оцінена творчість Ігоря Марковського і на державному рівні. У червні поточного року за вагомий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини України, високу професійну майстерність та активну участь у проведенні фестивалю мистецтв України великомихайлівському художникові-графіку Президент України присвоїв почесне звання заслужений художник України.

Народився Ігор Марковський шістдесят літ тому у місті Котовську, у родині службовців. Хлопець захопився образотворчим мистецтвом і натхненно опановував його у художній школі. Не менш натхненно юнак студіював живопис в Одеському державному художньому училищі імені Грекова, яке закінчив у далекому 1969 році. Відслуживши строкову службу у ракетних військах, Ігор Марковський продовжив навчання у Київському художньому інституті. З його стін він вийшов художником книжкової графіки. Його дипломна робота «Ілюстрація та художнє макетування повісті І.І. Шевченка «Художник» отримала найвищу оцінку, а оригінали ілюстрацій зберігаються у фондах Київського музею Тараса Шевченка.

До Одеси Ігор Марковський повернувся у 1984 році і цілу «п’ятирічку» відпрацював викладачем у рідному училищі. Педагогічна праця забирала багато сил і часу, тому художник вирішив зайнятися виключно творчою діяльністю і став вільним митцем. Каже, що мовою пензля йому легше «розмовляти», ніж з студентською братією.

Щоденна та копітка праця за мольбертом приносила Ігорю Федотовичу не лише насолоду. Йому вдалося проілюструвати кілька книжок та створити чимало колоритних полотен. У 1998 році роботи одеського митця, що виставлялися на VI міжнародному арт-фестивалі в Києві, принесли йому звання «Художник року». Через рік І. Марковський здобув перше місце у міжнародному конкурсі «2000 років під зіркою Віфлеєму», а рік потому – диплом І ступеня на Всеукраїнському трієнале «Графіка-2000» (презентація раз на три роки найкращих здобутків майстрів певної мистецької галузі). Проживши у Південній Пальмірі майже тридцять років, Ігор Марковський перебрався до Великої Михайлівки. За два роки створив немало полотен та надбав чимало друзів, серед яких місцеві поети та працівники культури. Тут він набирається сил і творчої наснаги (здоров’я художника підкосила і «посадила» у візок важка недуга). Але це не завадило Ігорю Марковському влаштувати у січні поточного року з нагоди свого шістдесятиріччя персональну виставку у галереї сучасного мистецтва «NT-Art» в Одесі. До свого ювілею член Національного союзу художників України, член Національної асоціації художників України отримав чудовий подарунок – народний депутат України Сергій Гриневецький профінансував випуск альбому його вибраних творів. А мер міста Едуард Гурвіц нагородив Ігоря Марковського ]]>http://piccy.info/view/1d3d5d7e2fd7ad20333868b4cb03f1d1/]]>Почесною відзнакою Одеського міського голови «Подяка».

Особливо тепло відгукується про митця одеський художник Сергій Савченко, який сказав: «Кого Господь виділяє своєю Любов’ю, тому посилає випробування… Могутній талант, що ним наділений Ігор Марковський, чого тільки не зазнав… Знак його – це невичерпна енергія до життя, яка і нам усім дає потужний імпульс. Вона ще і притягує до себе силу людей не одне десятиліття. З Ігорем ми близькі друзі не менше чотирьох десятків років, і я бачив, як нелегко торував він творчий шлях. Бачив, як магія мистецтва, а потім уже життя в ньому проявляють нам справжнього і глибокого художника. Серед безлічі привабливих доріг, що запрошують на всі голоси, Ігор безпомилково вибрав один шлях – свій. Це і стиль, який його виразно виділяє, і та максимальна свобода, що зачаровує ясністю і простотою. Наша пам’ять зберігає багато прикладів самозречення в далекі молоді літа, і тільки зараз можемо оцінити глибину та успішність справжнього таланту, будучи свідками його виразної реалізації... Воістину неймовірна сила і велич мистецтва, що формує велику душу, – і тут очевидний духовний подвиг Ігоря Марковського, який гідний пильної уваги та шани».

Художник дуже не любить, щоб його жаліли і акцентували увагу на хворобі. Каже, що він спочатку став художником, а вже потім захворів. Наснаги та творчих планів вистачить в Ігоря Марковського на багатьох. Майстер щоденно дивотворить за мольбертом портрети, пейзажі і натюрморти, ілюструє книжки місцевих авторів, бере участь у виставках.

Життя заслуженого художника України Ігоря Марковського невід’ємне від постійного процесу малювання, в якому він вбачає утаємничений, нерозгаданий сенс людського буття.

Выпуск: 

Схожі статті