Завтра – день будівельника

Утримуючи стабільні темпи

– Білгород-Дністровський ще з часів Союзу славився значними будівельними підприємствами і чудовими будівельниками, – розповідає Білгород-Дністровський голова Микола Даценко. – Свідченням тому – споруджені сучасні будинки і житлові мікрорайони нашого міста. Професіонали того часу виховали гарне покоління будівельників, яким міська влада нині довіряє виконання робіт на багатьох стратегічних ділянках. Серед таких керівників будівельних організацій хочу назвати, насамперед, Валерія Михайловича Шевчука, Івана Георгійовича Бузіяна, Івана Володимировича Телеганенка, Дмитра Михайловича Пенова. Завдяки копіткій роботі щодо підготовки проектної документації для об'єктів капбудівництва міським управлінням капітального будівництва під керівництвом Миколи Івановича Сердюка вперше за останні півтора десятка років Білгород-Дністровським у 2007-2008 роках одержано близько 28 мільйонів гривень державних субвенцій. Ці суми у загальному процесі реформування сфери комунальних послуг освоєні, переважно, у теплозбереженні із застосуванням новітніх сучасних технологій. Хотілося б подякувати всім будівельним організаціям, які працюють на об'єктах комунальної власності міста, багато робіт виконуючи у борг.

Найскладніші і найвідповідальніші міські об'єкти комунального господарства не перший рік у Білгороді-Дністровському довіряють спеціалізованому приватному підприємству "Укрполісервіс", яке з 1995 року очолює талановитий організатор і будівельник Іван Георгійович Бузіян.

Уже наприкінці 90-х "Укрполісервіс" вважається у місті одним з найбільш надійних щодо термінів та якості виконання будівельно-монтажних робіт. Причому його фахівці, серед яких від дня заснування будівельної фірми трудяться виконроби Микола Іванович Матюшенко, Василь Іванович Грозов, Анатолій Володимирович Поліщук, Леонід Іванович Качалка та інші, переважно беруться за найскладніші і найвідповідальніші роботи. Будівельників з "Укрполісервісу" поважають не лише у Білгороді-Дністровському. І навіть у нинішній кризовий період, коли роботи істотно заморожені, до "Укрполісервіс" надходять заявки на спорудження об'єктів цивільних та промислових з інших районів області, і з Одеси.

У Білгороді-Дністровському триває будівництво багатоповерхового житла. За останні роки в експлуатацію здано багатоповерхові житлові будинки у нових мікрорайонах по вулицях Південній і Сонячній. У багато об'єктів вкладена левова частка праці колективу "Укрполісервісу". На сьогодні Іван Георгійович Бузіян та його колектив освоює довгобуд радянських часів. Менше року тому, поруч із спорудженою за допомогою інвестицій Міноборони п’ятиповерхівкою, над фундаментом височів лише перший поверх. Але вже сьогодні у новому п'ятиповерховому будинку, паралельно з покрівельними покрівлі, розпочинаються внутрішні сантехнічні роботи. Найближчим часом тут мають намір оформляти фасад.

– Незважаючи на відсутність фінансування, а сьогодні доводиться працювати за рахунок оборотних коштів, нам вдається утримувати стабільні темпи, – говорить керівник "Укрполісервісу" Іван Георгійович Бузіян. – Здача цього споруджуваного житлового будинку до кінця року цілком реальна, і ми сподіваємося, що зможемо одержати зароблені гроші. Ще з минулого року ми почали укладати предізольовані труби теплотраси по вулиці Сонячній за рахунок оборотних коштів. Досі невідомо, чи надійдуть субвенції з цієї метою? На превеликий жаль, доводиться констатувати, що на сьогодні багато хто з представників будівельного бізнесу затято далі працює на свій страх і ризик.

Тетяна ГУРІЧЕВА,власкор «Одеських вістей», м. Білгород-Дністровський

У подарунок – платформа

ЗакількаднівдопрофесійногосвятабудівельниківпредставницькакомісіябудівельноїслужбиОдеськоїзалізницідалазгодунаексплуатаціюплатформзалізничноїстанціїАрциз. Сьогодні перон, вистелений кольоровою плиткою, не впізнати. У вечірній час він освітлюється красивими ліхтарями. Тішать око квіти на великих клумбах. Виготовлені і лави, урни. Не сьогодні-завтра вони будуть встановлені.

Як зауважила начальник залізничної станції Арциз Валентина Градинар, зауважень у комісії щодо якості виконаних робіт не було.

– Люди старалися, – підтвердив і майстер Андрій Лехновський.

Звичайно, якби не економічна криза, впоралися б з усім ще місяць тому. І все ж, незважаючи на фінансові складнощі, бригада будівельно-монтажного потягу № 687 станції Вапнярка свою роботу виконала сумлінно. Невипадково про неї добре відгукуються і в Котовському локомотивному депо, де бригада побудувала новий цех. Вона ж якісно зробила капітальний ремонт залізничної амбулаторії станції Арциз.

Арцизці дуже задоволені нинішнім зовнішнім виглядом платформи. Побачивши її оновленою, старожил міста Федір Коваль сказав:

– Це – як було колись: до професійного свята завжди старалися підійти з трудовим подарунком. Нова платформа – це дуже добрий подарунок для нас. Спасибі будівельникам!

Таїсія БАРАНОВА,власкор «Одеських вістей», м. Арциз

Будівничі сільської святині

Керівник приватного підприємства «Зоря», одесит Олександр Долгатьор протягом тридцяти років побудував дуже багато об’єктів. Серед них школи у селах Нерубайському і Дальнику, багатоповерхівки, котеджі та приватні будівлі.

А у травні нинішнього року він вперше взявся за спорудження сакральної споруди у селі Настасіївка Миколаївського району. Церква освячена на честь св. Георгія Побідоносця, і це удвічі приємніше зодчому, який по батькові Георгійович.

Бригада з чотирьох чоловік за три місяці виконала понад 50 відсотків будівельних робіт. Сьогодні силует храму, який у майбутньому здійметься над округою на чотирнадцятиметрову висоту, видно з сусіднього села Левадівки, що розкинулося на правому березі тилігульської долини. Олександр Георгійович разом зі своїми досвідченими майстрами уже «вигнали» коробку і займаються штукатурними роботами всередині майбутнього храму та у напівпідвальному приміщені під ним, де буде працювати недільна школа. Водночас укріплюються склепіння, на які встановлюватимуться куполи. За проектом храм матиме дуже гарний вигляд.

Доречно буде назвати ім’я ініціатора будівництва першої на селі церкви – це працівник Одеського апеляційного суду Василь Коваль, уродженець села Настасіївки. Задум подарувати своїм землякам храм виник у нього підчас відвідин родичів у сусідньому селі. Тамтешні віруючі з старої школи, яка колись була церковним приміщенням, знову зробили прихисток віри, відновивши цим історичну справедливість. Найбільше здивувало Василя Коваля те, що в людей після оновлення храму навіть засяяли обличчя. Тож, порадившись з друзями, колегами по роботі та однодумцями, вирішили зводити храм власними силами і без допомоги громади. Чимало добродійників відгукнулися на заклик свого земляка. Тож, коли у травні освячували фундамент і закладали капсулу, у благодатній проповіді керуючого Одесько-Балтською єпархією Київського Патріархату преосвященного єпископа Якова прозвучали імена людей різних національностей, завдяки яким розпочато зведення сільського храму.

Здати об’єкт в експлуатацію планується через три роки. Саме тоді стараннями будівельників церква св. Георгія Побідоносця підніметься у своїй повній красі, з золотими куполами та дзвіницею з її срібноголосими дзвонами. Радуватиме парафіян внутрішнє убранство: розписи та вишуканий іконостас.

А поки що призначений на посаду священика отець Юрій провів кілька церковних служб для ще малочисленних парафіян.

Юрій ФЕДОРЧУК,власкор «Одеських вістей», Миколаївський район

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті