24 серпня – день незалежності України

Дорогіземляки!

ВідіменідепутатськогокорпусуОдеськоїобласноїрадитавідсебеособистощировітаюусіхвасзвеликимдержавнимсвятом– 18-юрічницеюнезалежностіУкраїни!

За ці роки ми пройшли чимало складних випробувань. Можна говорити про безліч проблем, які на сьогодні існують і викликають не просто невдоволення, а різке обурення серед наших людей. Але за цей час Україна відбулася як справді незалежна демократична держава, в якій найвищою цінністю є права та свободи людини.

За роки незалежності Одеська область стала могутнім транзитним регіоном на теренах України. Аграрії нашого регіону, незважаючи на складні погодні умови та кризові фінансові явища, збирають рекордні за часи існування області врожаї, а наша держава є одним із лідерів з вирошування зернових у світі. За часів незалежності, попри всі економічні труднощі, ми відновили визначну архітектурну перлину – Одеський оперний театр, яким пишається не лише наше місто, а й уся країна.

Нам є чим пишатися, є що виправляти і що вдосконалювати. Україна має ще досить серйозний потенціал для подальшого поступу. І ми, її громадяни, повинні докласти максимум трудових та інтелектуальних зусиль, щоб реалізувати цей потенціал. Саме на всіх нас покладається велика відповідальність за збереження і зміцнення державності і громадянської злагоди на українській землі.

Шановні земляки! Я від усього серця бажаю вам щастя, здоров’я, добра, миру, благополуччя і оптимізму. Нехай ваше життя сповнюється гордістю за свою Вітчизну, а ваші таланти, творча енергія та добрі справи примножують славу України і нашого Причорноморського краю, служать економічному і духовному розквіту нашого народу!

З Днем незалежності вас, шановні земляки!

Голова Одеської обласної ради М. Скорик

ШановніжителіОдеськоїобласті!

Щировітаювасізнайголовнішимсвятомнашоїдержави–ДнемнезалежностіУкраїни!

Ця визначна дата навіки увійшла в історію України золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання та культурного піднесення.

Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати в реальність одвічну мрію нашого народу. Це велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням, нинішніми й прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою буде наша держава, як житимуть наші діти, онуки й правнуки. Нам випала висока історична місія здійснювати мрію багатьох поколінь наших предків – бути господарями на своїй землі, плекати її та прикрашати своєю працею, у добробуті, безпеці та злагоді ростити дітей, мирно жити з сусідами.

Роки незалежності стали періодом розквіту нашої рідної Одещини. Зростають показники в економічній, житлово-комунальній, соціальній та гуманітарній сферах, невпинно нарощуються обсяги вантажообігу та транспортних перевезень, активно розвивається сільське господарство, дедалі більшого розмаху набирає будівництво.

В цей день від щирого серця бажаю вам міцного здоров’я, достатку, сімейної злагоди та вірних друзів поруч. Зі святом!

Голова Одеської обласної державної адміністрації М. СЕРДЮК

Шановні товариші! Бойові друзі!

Дорогі ветерани!

Щиро вітаю вас із Днем незалежності України – найголовнішим загальнонаціональним святом нашого народу.

24 серпня 1991 року – знаменна дата в вітчизняній історії. Вона ввійшла в наші серця не просто як день народження держави, а як світле свято пам’яті про цілі покоління українських патріотів, які поклали своє життя задля утвердження соборної та вільної України, рідної культури та мови.

Нам випала велика честь – продовжувати їхню благородну справу. Переконаний, що кожний із нас, усвідомивши відповідальність перед власним сумлінням та долею прийдешніх поколінь, докладе всіх зусиль для того, аби Українська держава на світових теренах постала заможною та квітучою країною.

Вірю, що всі ми разом здолаємо будь-які перешкоди на шляху до нашої мети.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, натхнення, мудрості, хліба на столі та миру в домі.

Нехай нас щиро єднає дух великої української історії та прекрасна віра в переможне, справедливе та гідне майбутнє.

Слава Україні! Зі святом вас!

З повагою,

командувач військ Південного оперативного командування генерал-лейтенант П. ЛИТВИН

Шановніодесити!

ВідіменіОдеськоїобласноїорганізаціїпартії«Батьківщина»вітаювасзголовнимсвятомУкраїни–Днемнезалежності!

Цесвято,зякиммільйонинашихспіввітчизниківпов’язуютьнадіїнаоновленняУкраїни,зміцненняїїдержавностііпіднесенняекономіки.Пройшовши через багато випробувань і потрясінь, Україна вистраждала свою свободу, державність і суверенітет, твердо стала на шлях демократичного розвитку. Майбутнє України, доля нашої Батьківщини цілком залежить від творчої праці кожного з нас.

Міцного всім здоров’я, добробуту і оптимізму!

Ваш народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко

О. РАДКОВСЬКИЙ

«Люди чекають від влади конкретних послуг»

Напередодні головного державного свята на запитання «Одеських вістей» відповів голова Одеської обласної ради (наймолодший керівник, обраний на таку посаду в Україні) Микола Скорик.

– Миколо Леонідовичу, нашій незалежній державі – вісімнадцять. Які, на Ваш погляд, значні події сталися за цей період у країні та в регіоні? Тим більше, що саме в ці роки відбувалося і Ваше становлення як особистості, фінансиста-топ-менеджера і, зрештою, керівника депутатського корпусу Одещини.

– Якщо говорити про мою професійну складову як фінансиста, то, я гадаю, що для всієї країни досить важливим елементом усвідомлення власної незалежності стало введення національної валюти. І коли вести мову про епохальні віхи, то та реформа, що була проведена у 1996 році, стала позитивним моментом, котрий зміцнював незалежність держави. Зроблено цей крок було на той час своєчасно і досить професійно.

Щодо регіону, то тут можна назвати багато моментів як зі знаком плюс, так і навпаки. Якщо торкнутися економіки, то, будемо відвертими, у нас більше втрат, ніж надбань. Насамперед – це втрата Чорноморського пароплавства і, до певної міри, втрата дуже багатьох стовпів промисловості (тієї ж «Радіалки», «Пресмашу», «Центролита», автоскладального заводу, «Краяна» та багатьох-багатьох інших підприємств). Але, з іншого боку, є й позитивні приклади, спочатку «виживання», а потім і нормальної роботи підприємств. Це, скажімо, Припортовий завод, котрий став тільки сильнішим, той самий «Лукойл», що, крім мазуту, після значної реконструкції, почав випускати високооктанові бензини, Іллічівський завод з переробки тропічних олій, «Одескабель»... Тобто бачимо і позитивні приклади досягнутого за роки незалежності. Незважаючи на різні чинники, пов’язані, зокрема, і зі світовими фінансово-економічними кризовими явищами.

Долаючи всі труднощі перехідного періоду, Одеса зуміла зберегти одну зі своїх перлин – будинок театру опери та балету. І в цьому дуже велика заслуга тодішнього Прем’єр-міністра України Віктора Федоровича Януковича.

Можна говорити, з одного боку, про успіхи у сільськогосподарському виробництві. Адже торік, наприклад, було зібрано рекордний урожай зернових. А з іншого боку – перед сільгоспвиробником ось вже котрий рік нависає дамокловим мечем питання: а як селянин може скористатися результатами своєї праці. Адже немає нормальної ціни як на продукцію рослинництва, так і на вироблене тваринниками. Та й самого тваринництва, як цілісної галузі, через його нерентабельність, на сьогоднішній день майже не існує. Хоча на Одещині донедавна воно було досить розвиненим. На жаль, проблем багато...

Знаєте, я був свого часу, коли все починалося, коли була проголошена незалежність України, з усім своїм юнацьким максималізмом, її затятим прихильником і апологетом. Зараз «рожеві окуляри» вісімнадцятирічного хлопця спали, і на багато речей я дивлюся з позицій дещо інших, звичайно ж, вважаючи здобуття нашою країною незалежності найважливішим її надбанням.

– І в цьому зв’язку: як надалі, по-Вашому, здійснюватиметься розбудова держави і державності? Яку роль у цьому процесі відіграватимуть органи місцевого самоврядування?

– Я вам відверто скажу, що це серйозне запитання, можливо, не зовсім для святкового інтерв’ю. Але все ж... По-моєму, все залежатиме (і всі це розуміють) від того, як пройдуть президентські вибори у нашій державі. Сьогодні практично вся країна концентрується на цій кампанії. Всі чудово розуміють, що від того, хто стане президентом, залежатиме те, як надалі розвиватиметься Україна. Гасло «Сильні регіони – сильна держава», яке я сповідую, досить містко говорить про моє бачення перспективи розвитку держави.

Я патріот свого регіону і вважаю, що він заслуговує набагато кращої долі і набагато кращого ставлення з боку держави. А для того, щоб це ставлення змінилося, не потрібно просити, а змінити систему, якщо хочете, опори у державі. Вона повинна «спиратися», якщо можна так сказати, на сильні, розвинені, перспективні з більшості економічних параметрів регіони, яким і є наша Одещина. І треба лише допомагати таким регіонам сповна використовувати свої права і свої можливості. Це повинно бути узаконено. Тим більше, що Одеська область відома і шанована у континентальних організаціях, які сприяють розвиткові споріднених регіонів на міждержавному рівні. Таких, наприклад, як Асоціація Європейських регіонів, Єврорегіон «Нижній Дунай», Асоціація виноробних регіонів, організація країн Чорноморського басейну та інших.

– Як впливають усілякі політичні «розбірки» на авторитет владних структур?

– Запитання деякою мірою риторичне. Звичайно, погано впливають. Адже людям, за великим рахунком, однаково – як ця влада називається. Чи це – місцеве самоврядування, чи виконавча гілка. Людям байдуже, хто керує і хто там працює у плані персоналій. Хоча, з іншого боку, вони те ж місцеве самоврядування самі і обирають. І настає час, коли кажуть:

– Ця влада – не така! Треба обирати іншу, щоб можна було до неї апелювати. На те й існує демократична держава.

Тобто, люди чекають від влади конкретних послуг. І вона зобов’язана, за законом, їх надавати, а не займатися «розбірками», грубо кажучи. І, звичайно, до цього я ставлюся негативно. Де б ці речі не відбувалися: «у верхах» чи рівнями нижче. Те, що у нашій демократії з’явилося багато якихось «з’ясувань стосунків» – це шкодить авторитетові влади і, я гадаю, стає на заваді нормальним її діям щодо розв’язання найважливіших завдань, котрі ставить життя.

Я завжди був людиною команди. Я в банку був у команді з одного боку як її складова частина, а з іншого боку – як, до певної міри, її творець. Те ж саме відбулося і тоді, коли я прийшов до органів місцевого самоврядування. Найцікавіше і найголовніше, що у нас між обласними радами по всій Україні є дружба і взаєморозуміння незалежно від того, до яких політичних сил ми належимо. Зокрема, я дружу з головою Львівської обласної ради паном Сенником, хоча у нас бувають різні погляди на певні речі. Й іноді ми сперечаємося з різних ідеологічних питань. Але щодо проблем місцевого самоврядування і з ним (він представник «Нашої України»), і, скажімо, з головою Чернігівської облради (представниця БЮТ) ми завжди знаходимо спільну мову і взаєморозуміння. Тобто в цілому команда органів місцевого самоврядування – це одна родина, незалежно від того, який рівень ми представляємо.

Ми розмовляємо однією мовою і з депутатами районних, селищних, сільських рад, і з міськими, сільськими, селищними головами. Незважаючи на те, що немає формальної вертикалі між нами, але є те розуміння, що ми справді єдина команда, котра відповідає безпосередньо перед виборцями і працює на благо області. Ось цей симбіоз командних почуттів дає мені впевненість у тому, що люди оцінять цю нашу працю. І я впевнений у перспективах розвитку місцевого самоврядування, а з ним і країни в цілому.

Віктор КОЗЮРА,«Одеські вісті»

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті