І на інших подивитися, і себе показати

У кожній родині є свої свята, свої традиції. Кілійський район – велика багатонаціональна родина – щороку, у другу неділю вересня, відзначає свій день народження.

Починається він з ярмарку – сільгосппідприємства привозять до райцентру свіжу продукцію полів і ферм. Асортимент вражає: від живих поросят – до бурштинового меду. Причому, ціни на 20 – 30% нижчі за ринкові.

Урочиста частина свята починається парадом громад – колони в національних костюмах проходять центральною вулицею міста. Їм є про що рапортувати: триває реалізація програми «Народний бюджет», підвищується віддача полів і ферм, розвиваються промислові підприємства. Кульмінація урочистості – вручення стипендій голови райдержадміністрації та райради десятьом найкращим школярам, які домоглися найвищих результатів у навчанні, творчості, громадському житті.

Після урочистої частини свято розтікається веселими хвилями по території міського парку. Кожна громада тут установлює свої павільйони під відкритим небом, намагаючись чимось здивувати сусідів. Так, жителі села Ліски спорудили в парку міні-ставок, куди запустили живу рибу з Дунаю. Вилківчани розвели багаття і зварили у величезному казані справжню липованську юшку, яку міг покуштувати кожен охочий.

У павільйонах були представлені виставки дитячих робіт, зразки народно-прикладної творчості, продукція місцевих товаровиробників. На стендах – відображені у фотографіях об’єкти, виконані в межах програми «Народний бюджет» – це відремонтовані дороги, дитсадки і школи, установи охорони здоров’я і культури. Зроблено чимало – і це, звичайно, поліпшує настрій.

Окрасою свята став виступ самодіяльних артистів, які виконували пісні українською, російською, молдавською, гагаузькою і болгарською мовами. Уся палітра багатонаціонального Українського Придунав’я виблискувала дуже життєрадісними барвами.

Свято з жителями району розділив народний депутат України Антон Іванович Кіссе, який цього дня не раз опинявся у колі запальних хоро.

А доки жителі й гості району відпочивали, комісія, до складу якої входили фахівці різного профілю, оцінювала роботу громад. Так, депутат Кілійської районної ради Володимир Прокопович Тихонов, голова одного із найкращих сільгосппідприємств – СВК «Дружба», оцінював асортимент і якість продукції полів і ферм, представленої на ярмарку і виставках. Інші члени комісії дивилися виставки дитячих робіт, самодіяльних колективів. Після підбиття підсумків роботи комісії голова Кілійської районної ради Матвій Іванов і голова райдержадміністрації Михайло Кашин вручили найкращим колективам пам’ятні подарунки і грамоти.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті