У колекції – понад дві тисячі примірників

У межах святкування 150-річчя ОНУ ім. І.І. Меч­никова відбулося відкриття музею історії вишу. 

– Музей і раніше існував, але це була переривчаста лінія, – сказав проректор із науково-педагогічної роботи Вадим Хмарський. – Кілька років тому з ініціативи ректора Ігоря Коваля ми вирішили остаточно оформити експозицію. 

Музей розташувався на другому поверсі головного корпусу університету. Експозиція побудована в хронологічному порядку й ілюструє найважливіші етапи в житті навчального закладу.

– Тут відображено життя і діяльність багатьох поколінь вузівців, – говорить науковий керівник музею В'ячеслав Кузнєцов. – Приміщення невелике. У цьому є й недоліки, і переваги. З одного боку, ми, на жаль, не можемо виставити все, що б хотіли, а з другого – можемо швидко змінювати експозицію.

У музеї зібрано зразки наукових праць, дипломів різних періодів, предмети більш ніж вікової давнини, що ілюструють біографії вчених університету, і багато чого іншого. На даний момент у колекції понад дві тисячі експонатів. 

– У нас ксерокопій буквально одна чи дві, загалом же представлені матеріали – оригінали, – веде далі В'ячеслав Кузнєцов. – Книжки – не з бібліотек. Ці видання належали вченим і були подаровані музею. Кожен предмет зберігає енергетику свого господаря. Вітрини сформовані так, щоб не тільки відобразити діяльність кожного окремо взятого вченого, але й продемонструвати знакові події в історії вишу.

На стендах можна побачити всі види дипломів, які колись видавав університет. Є прилади, що використовувалися в різні часи в лабораторіях. До речі, всі вони досі в робочому стані.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті