Не перелік проблем, а пропозиції

– Незважаючи на те що Комінтернівський район прилягає до Одеси, маючи значний промисловий та аграрний потенціал, великі інноваційні проекти поки що тут не прижилися, – з цих слів почав нараду голова райдержадміністрації Дмитро Наталуха.

Він закликав представників громад накреслити перші кроки на поточний рік та проаналізувати, чому так сталося і як можна виправити ситуацію.

Своє бачення та рекомендації щодо економічного розвитку району виклав присутнім директор бюро регіонального розвитку Одеської області Антон Яроцький, який акцентував увагу на необхідності налагодити співпрацю та пообіцяв надати технічну допомогу у вирішенні конкретних проблем. Він запропонував виготовити пооб’єктний план дій на п’ять років. А. Яроцький підкреслив значну роль міжнародного співробітництва в реалізації проектів, проте зазначив, що головною умовою для отримання фінансової допомоги на вирішення конкретних проблем сільської, селищної та районної громад залишається вчасне подання відповідних документів, зокрема проектів. 

Учасники наради зауважили, що робота в даному напрямі виконується. 

– У вересні минулого року з ініціативи депутата обласної ради Олега Кутателадзе ми почали розробляти стратегії розвитку 14 громад. Цими днями завершили роботу. Люди запропонували понад 250 проектів, з яких ми вибрали 12. Вони зараз проходять предпроектні дослідження, – розповів завідувач відділу соціально-економічного розвитку приморських регіонів, доктор економічних наук, професор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної Академії наук України Володимир Осипов.

Він повідомив про реалізацію конкретних проектів на 2016 рік. Зокрема, йшлося про швейний кооператив у селищі Нові Біляри, створення підприємства з ремонту доріг і молочного кооперативу в селі Калинівка. 

Свою думку висловили й інші учасники зустрічі. Зокрема, депутат обласної ради Олег Кутателадзе запропонував Антону Яроцькому взяти участь у реалізації проекту в будь-якому селі.

У своєму резюме голова РДА Дмитро Наталуха зазначив, що потрібно не просто складати список проблем, а готувати обґрунтовані пропозиції. А голова райради Геннадій Тефтул акцент зробив на тому, що в районі є чималий досвід участі у програмах, подібних до тих, про які йшлося на зустрічі. 

Підсумком наради стала спільна думка, що потрібно об’єднувати зусилля всіх громад і проявляти більшу активність у вирішенні всього комплексу проблем району.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті