Розчулені і погорільці, і рятівник

Публікація про біду, що спіткала молоду багатодітну родину із села Перехрестове, не залишила байдужою багатьох людей в нашій області. Нагадаємо, що через коротке замикання електромережі раптово спалахнув будинок Андрія та Людмили Ковалюків. Це сталося саме в той момент, коли їх не було вдома. І лише завдяки відважності сусіда Бориса Зборовського, який кинувся рятувати чотирьох маленьких дітей, вдалося уникнути великої трагедії.

І, тим не менш, на порозі зимових холодів молода родина залишилися без даху над головою. Вогонь повністю знищив те, що Ковалюки нажили за всі роки. А судячи з розповідей односельців, Андрій з Людмилою дуже дбали про добробут сім’ї. У них було все необхідне для життя…

Широкий розголос у засобах масової інформації схвилював десятки щиросердних громадян. Декілька людей перерахували кошти на картковий рахунок погорільців, а теплий одяг, взуття, предмети домашнього вжитку та продукти харчування надходили родині цілими лантухами.

Однією з перших на біду Ковалюків відгукнулася молода сім’я з Одеси, яка власним транспортом доставила манеж-ліжечко, багато нового дитячого одягу і взуття, памперси, канцтовари, ласощі і 10 тисяч гривень на придбання житла. 

Таку ж суму з місцевого бюджету виділили депутати Перехрестівської сільської ради, які оперативно зібралися на сесію. Звичайно, щоб купити будинок, цієї суми недостатньо. Тому родина Ковалюків звернулася по фінансову допомогу до народного депутата Олександра Семеновича Пресмана, депутатів обласної ради Микити Дмитровича Кузькевича, Миколи Олександровича Біб та Віталія Миколайовича Саутьонкова. Також вони подали всі необхідні документи для отримання матеріальної підтримки з районного та обласного бюджетів. 

Результату довго чекати не довелося – вже через декілька днів після звернення помічники Микити Кузькевича привезли погорільцям 5 тисяч гривень. А Микола Біб і Віталій Саутьонков у плині робочої поїздки до району особисто завітали до Ковалюків і вручили їм по 10 тисяч гривень кожен. Ще тисячу гривень виділила зі свого сімейного бюджету жителька селища Затишшя Ніна Стрижак.

Одне слово, як то кажуть, процес пішов, тож Андрій з Людмилою мають надію на те, що вдасться зібрати необхідну суму (а це близько 160 тисяч гривень) на власне житло.

Звичайно, Ковалюки дуже розчулені такою підтримкою та увагою. Проте вони ні на мить не забувають про сусіда-рятівника Бориса Зборовського, який, нещодавно перенісши складну операцію та ризикуючи власним життям, виніс їхніх чотирьох діточок із палаючого будинку. Андрій з Людмилою щодня по кілька разів навідуються до нього і цікавляться станом його здоров’я. 

Одного дня Людмила забила на сполох: Борису Вікторовичу стало зле. У нього підвищена температура тіла та проблеми із шлунково-кишковим трактом. Нагадаємо, що чоловік одразу звернувся по медичну допомогу до хірургічного відділення центральної районної лікарні. Але через відсутність коштів на лікування він змушений був полишити медичний заклад. 

Про погіршення стану здоров’я Бориса Зборовського розповіли головному лікареві центру первинної медично-санітарної допомоги Віталію Миколайовичу Ганзію та Перехрестівському сільському голові Василю Івановичу Грекуляку. Їхня реакція була миттєвою: до будинку, де мешкає герой-рятівник, був направлений медик місцевої лікарняної амбулаторії, який зробив усі необхідні призначення. А кошти на придбання медикаментів виділила сільська рада. 

Декілька днів лікування полегшили стан Бориса Вікторовича, проте медики стали наполягати на проведенні більш глибокого обстеження. У цій справі свою допомогу запропонував депутат Одеської обласної ради М. О. Біб, якого дуже зворушила історія навколо погорільців. Микола Олександрович запросив Бориса Зборовського до однієї з найкращих лікарень Одеси і повністю оплатив його лікування. Відважному рятівникові виділили одномісну палату з телевізором та всіма умовами, а депутат забезпечив його ще й домашнім дієтичним харчуванням.

– Я почуваюся, мов на курорті, – розповів нам Б. Зборовський у телефонній розмові. – За свої 52 роки я ще не бачив нічого подібного і щиро вдячний Віталію Саутьонкову, Миколі Біб і всім людям, які не полишили мене в тяжкий час. На щастя, після обстеження лікарі не виявили в мене жодних опіків чи отруєння дихальних шляхів. Проте знайшли деякі післяопераційні наслідки (влітку я переніс складну операцію на шлунку) і зараз лікують їх. Я глибоко вражений добрим ставленням усього персоналу лікарні до мене і до кінця днів своїх не забуду цього добра.

Вчинок Бориса Зборовського не залишився поза увагою обласної влади – голова райдержадміністрації Дмитро Франчук передав від облдерж­адміністрації Подяку та подарунок. А районний підрозділ МНС клопочеться про присвоєння Борису Вікторовичу звання «Герой-рятівник року».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті