Справжні дива зі Святим Миколаєм

В День Святого Миколая адміністрація та профком Одеської дирекції «Укрпошти» запросили дітей з особливими потребами зі спеціалізованої школи № 75 на свято. Це вже стало чудовою традицією – вшановувати відомого вселюдського помічника у прекрасній залі Головпоштамту, поруч із величною ялинкою, прикрашеною численними іграшками та гірляндами. Для захопленої видовищем малечі творилися справжні дива – танці зі Снігуркою, живе спілкування з уособленням Святого Миколая. Посмішки, яскравий блиск очей і, звичайно, розмаїті подарунки – від розвиткових ігор до ласощів – домалювали картину щасливої години емоційного піднесення, яку переживали і запрошені діти, й дорослі, що влаштували незабутню урочистість. Як наголосила директорка Одеської дирекції «Укрпошти» Наталя Приходько, в наш непростий час колектив підприємства підтримує традиції милосердя та благодійності. А нагорода поштовикам – радість від спільної разом із дітками участі в цій чарівній зимовій казці, яка стала для дорослих благодійників нагодою на якийсь час забути щоденні турботи й поринути у стихію вічної юності та незнищенної мрії.

А вихованці Білгород-Дністровського дитячого будинку змішаного типу до Дня Святого Миколая отримали в подарунок шестиметрову блакитну ялинку. Нагадаємо, що внаслідок негоди 12 жовтня біля адміністративної будівлі Одеської обласної ради (просп. Шевченка, 4) упали три блакитні ялинки віком понад 20 років. Дві з них повернули на місце – їх знову посадили та зміцнили тросами. Проте у однієї ялинки було пошкоджено кореневу систему та стовбур, і, за оцінкою фахівців лісового господарства, відновити її було неможливо. Голова обласної ради Анатолій Урбанський вирішив, що не варто пиляти пошкоджену ялинку на деревину, а краще подарувати її дітям на новорічні та різдвяні свята, – адже для цього дерево цілком годиться. 

– Але спершу ялинку треба було підрізати, оскільки дванадцятиметровою вона була завелика і для транспортування, і для подальшого встановлення. Тут до справи долучилися волонтери, які й допомогли впоратися з завданням, – розповідає Анатолій Урбанський.

Сьогодні біля обласної ради ростуть вісімнадцять блакитних ялинок віком від 20 до 30 років. Деякі з цих величних дерев падали і під час шторму 2014 року, та були врятовані.

Відсвяткували День Святого Миколая й ізмаїльці. Тисячі городян зібралися на святково прикрашеній площі Перемоги. Їх привітали міський голова Андрій Абрамченко, народний депутат України Олександр Урбанський та голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, який зокрема сказав:

– Вітаю маленьких жителів Ізмаїла та їхніх батьків, а також усіх тих, хто вірить у справжні дива, з цим світлим днем. Бажаю всім щедрості та благословення Святого Миколая, його прихильності та опіки, а також успіху в усіх добрих починаннях, затишку в оселях та тепла в серцях.

Гостей свята розважали ростові ляльки, а в імпровізованих новорічних будиночках можна було придбати всіляку смакоту.

Родзинкою свята стала головна ялинка міста, яка стоїть посередині площі. Від неї в чотири боки тягнуться променисті гірлянди. Прикрашають цього року площу ще й уподобані ізмаїльцями «світлові олені».

Але властиве всім людям бажання бодай на хвильку відпочити душею не завадить справжнім господарникам займатися терміновими турботами, тим більше тими, що безпосередньо пов’язані з уже близькими святами й не терплять зволікання. Один із таких клопотів – ситуація довкола мосту на трасі Одеса – Рені, який 10 грудня був закритий на ремонт до червня наступного року. Об’їзд аварійної ділянки здійснюється автомобільною дорогою Одеса – Білгород-Дністровський – Монаші та Старокозаче – Білгород-Дністровський. 

Голова обласної ради Анатолій Урбанський зібрав термінову нараду, на якій висунув таку пропозицію:

– Поряд із мостом, на якому проводяться ремонтні роботи, можна спорудити тимчасовий понтонний міст для того, щоб у новорічні свята населення півдня області та Білгород-Дністровського району мало змогу пересуватися без заторів на конкретних ділянках дороги, та з метою збереження об’їзної траси.

На нараді були присутні начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Варивода, директор ТОВ «Мостобудівельний загін  № 112» Валерій Тачук, начальник відділу транспорту та морегосподарського комплексу ОДА Юрій Кононенко, заступник начальника Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Владислав Васильківський, командир повітряного командування «Південь» Повітряних сил Збройних сил України Павло Зуєв, голова Білгород-Дністровської районної ради Валерій Лобанов.

Питання про термінове спорудження 160-метрового мосту в районі села Паланка зараз перебуває у стадії щонайактивнішого обговорення.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті