Серце, віддане дітям!

Цей крилатий вислів педагога Василя Сухомлинського напрочуд гарно пасує завідувачці Любашівським  дитсадком «Казка» Світлані Олександрівні Олійник, яка торік за вагомий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм отримала високе звання «Заслужений працівник освіти України».

За тендітними плечима цього мудрого керівника — 40 років подвижницької праці на посадах завідуючої дитсадками «Сонечко» і «Казка». 

Непросто було енергійній Світлані Олійник, яка виховувала двох синів, тримати на плаву дошкільну установу, здобувати педагогічну освіту, особливо в період складних економічних умов, що випали на долю держави. Варто віддати належне Світлані Олександрівні, яка зробила все можливе і неможливе, доклала максимум зусиль, щоб дитсадок «Казка» вийшов з руїни і зайняв лідируючі позиції серед аналогічних закладів району та Одещини. 

Сьогодні в «Казці» в напрочуд комфортних умовах у 12 різновікових групах виховуються понад дві тисячі малюків. Навчально-виховний процес забезпечують 25 талановитих педагогів, здатних активізувати процеси самовиховання та саморозвитку, ознайомлюватися з новими ідеями та зацікавлювати ними своїх вихованців.  

Як пригадує Світлана Олександрівна, до 1992 року в закладі функціонували 14 вікових груп, але фінансова скрута в державі поступово «з’їла» десять. І лише через шість років почалося поступове відродження дитсадка. Завдяки зусиллям завідувачки у грудні 1999 року опалення дошкільного закладу першим в районі переведено на природний газ. Приміщення «Казки» поступово, але цілеспрямовано набувало нинішнього естетичного вигляду як ззовні, так і всередині. Капітальні ремонти впродовж останніх років проводилися за рахунок значних капіталовкладень з державного, обласного, районного та селищного бюджетів. Безумовно, ініціатором залучення додаткових фінансових потоків виступала Світлана Олександрівна.   

П’ять років тому в «Казці» впроваджено вивчення англійської мови старшими дошкільнятками, з’явився  комп’ютерний клас, де нині є 5 ПК, а кожен профільний спеціаліст забезпечений власним ноутбуком.

 У 2002 році ясла-садок № 2  «Казка» отримав  статус опорного дошкільного закладу в Любашівському районі з організації фізичного виховання та загартування  дітей. У 2008 та в 2018 роках фізкультурно-оздоровча діяльність закладу відзначалася кращою в області, а 2010 року «Казку» занесено до Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Сьогодні дошкільний навчальний заклад не лише демонструє рівень освітянської культури та створює умови для розвитку особистості дошкільника, але й впроваджує, розповсюджує інформаційно-комунікативні технології, що сприяють взаємодії та взаєморозумінню між усіма суб’єктами освітянського простору.

На знімку: голова райради Сергій Паровик (праворуч) вітає Світлану Олійник з високим званням і відкриттям ще однієї групи

Фото автора

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті