Конфлікт у Затишанському НВК

У Затишанській школі склалася традиція ділити учнів 1-го класу під учителя. Гарний учитель – гарні учні, а далі не буду озвучувати, бо поганих дітей не буває. Я класний керівник у дітей, які не потрапили до гарного учителя. Мої учні вже восьмикласники. У класі 22 учні, з яких 16 хлопчиків. Як то кажуть, ціла гвардія. Щодня як на пороховій бочці. Б’ються з чужими, б’ються між собою… Мій робочий день закінчується пізно ввечері, коли дзвоню батькам, щоб дізнатися, як почувається їхній син після чергового конфлікту.

І ось 24 листопада 2016 р., коли до вчительської завели мого учня Влада Москаленка із запухлим від сліз обличчям, я зрозуміла, що чергові по школі учні Дмитро Боцик і Олександр Гуркуш, яких я попередила і заборонила чіпати Влада, не послухалися мене.

Конфліктна ситуація закінчилася наступним чином. У присутності в.о. директора Єремчук Т.А., вчителів, батьків, учнів вчитель Єремчук М.А. дозволив собі образити і принизити мене як учителя і людину, застосувавши фізичну силу. За тридцять років спільної праці в колективі я жодного разу не помітила такого ставлення Єремчука М.А. до своєї дружини Єремчук Т.А. То чому ж таке ставлення до чужої жінки і колеги? Микола Артемович не раз бив учнів і тоді, коли його жінка була директором, і тоді, коли її звільнили з посади. Але йому щоразу, як то кажуть, сходило з рук.

Вдячна тим колегам, які того вечора не забули про мене, а коли почула у слухавку: «Як ви там, Наталіє Василівно? Тримайтеся», то зрозуміла, що ті зерна, які ми сіємо в душах дітей, не пропадуть марно. 

Написала заяву начальникові відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики Миндрі О.В. з проханням притягнути вчителя Єремчука М.А. до дисциплінарної відповідальності. Начальник, прийнявши заяву, не запросив до кабінету, не поцікавився, хто я і звідки. Мабуть, пожалів мене, щоб я не нервувала, не плакала, берегла своє здоров’я, – так я собі вирішила і вийшла з районного відділу освіти. 

Щойно повернулася додому, як один із батьків, син якого причетний до конфлікту, приїхав до мого двору і почав погрожувати, що в Одесі в нього є «дядя», який розбереться зі мною. 

Хочу звернутися до Гуркуша О.О. Шановний Олександре Олександровичу. Вирішила звернутися до вас через газету, бо коли розмовляю з вами, ви мене не чуєте. Ваш син винний. Він це визнав і попросив пробачення у хлопця і його матері. У тому, що між ними виникло непорозуміння, винна, я вважаю, в.о. директора Єремчук Т.А., якій я у присутності вчителів і учнів порадила викликати до школи батьків з обох сторін конфлікту. Вона відмовилася це зробити. Два дні ви мені не давали спокою: кричали, лякали, погрожували. А чи були ви в родині Москаленків, чий син був побитий ногами і обпльований? Чи поцікавилися здоров’ям хлопця? Чи попросили пробачення за свого сина? Вам би належало ще подякувати вчителю Зваричу Я.В., який вчасно нагодився на цю бійку, а могло статися щось непоправиме. І сьогодні, не дай Боже, ви, може, оббивали б пороги лікарні, а не воювали зі мною. Чи поставили ви себе на місце тих батьків, сина яких побили ногами? Якби вашого сина побили ногами? Страшно уявити, якою б була ваша реакція. 

З вами спілкуватися не хочу і не буду. Тому пишіть на мене у будь-яку інстанцію. Я відповім за кожне своє слово після того, як в.о. директора Єремчук Т.А. пояснить, чому вона відмовилася викликати на розмову батьків обох сторін конфлікту, чому класний керівник Єремчук М.А. не ознайомив чергових учнів з їхніми обов’язками, чому Єремчук Т.А. заборонила зняти з чергових пов’язки і відсторонити їх хоча б у цей день від чергування. 

Не треба далеко їхати і турбувати «дядю», раджу звернутися у районну службу захисту прав дітей. Ще б порадила також звернутися туди батькам потерпілого учня. Може, хоч там розв’яжуть цю конфліктну ситуацію, якщо адміністрація школи неспроможна. В.о. директора Єремчук Т.А. використовує вас у своїй помсті проти мене, а ви, шановний, скажу, якщо зрозумієте, взялися розв’язувати проблему не з того боку. Ви не вчите сина відповідати за свої вчинки, вам головне покарати вчительку.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті