Організовано, професійно, відповідально

В аграрному секторі економіки всі роботи – від обробітку ґрунту до збирання врожаю – дуже важливі. І все ж посівній кампанії належить особливе місце, оскільки від її якості залежить майбутній врожай, а отже, й добробут господарства та власників земельних паїв.

А тому до проведення весняно-польових робіт у ТОВ «Нік» підійшли організовано, професійно й відповідально. 

– Намагаємося на високому агротехнічному рівні провести всі роботи. Для цього відремонтували техніку, придбали новий трактор МТЗ-80, для підживлення зернових закупили аміачну селітру, нітроамофоску, карбамід, необхідну кількість пально-мастильних матеріалів, – розповів головний агроном господарства Петро Георгійович Постолов. – Особливу увагу приділяємо насіннєвому матеріалу, мінеральним добривам, засобам захисту рослин. Після зими 700 гектарів озимої пшениці перебувають у доброму стані, 600 гектарів озимого ячменю – в задовільному. Всю озимину підживили, внесли карбаміду по 100 кілограмів на гектар. На внесенні добрив оперативно працювали Геннадій Руссу, Леонід Цехмістер, Валерій Кабанов, Олександр Руссу.

У господарстві завершили сівбу гороху на площі 300 гектарів, одночасно вносячи нітроамофоску. Планується посіяти 50 гектарів проса і 600 – соняшнику.

Стосовно праці механізаторів, то є вислів: «Працює за десятьох», який найбільше пасує механізатору високого класу Олександру Романову. Вдень він сіє, вночі проводить культивацію. Особливо сприяють ефективності праці трактор «Кейс» та посівний комплекс «Партнер». З коткуванням горохових площ чудово впоралися механізатори Олександр Задорожнюк і Валерій Мунтян.

Аграрії ПСП «Дружба», очолюваного Олександром Івановичем Іскрою, декілька років поспіль використовують рідкі мінеральні добрива – карбамідно-аміачну суміш (КАС). Ми поцікавилися, які в цьому є переваги.

– В господарстві посіяно 1650 га озимої пшениці, – почав свої пояснення головний агроном підприємства Олександр Сергійович Чалий. – Всі площі знаходяться в задовільному та доброму стані. Завдяки використанню рідких добрив прагнемо досягти кращого результату. Їх перевага порівняно з сипкими в тому, що вони рівномірно розподіляються і практично без втрат засвоюються рослинами. На поле добрива в бочках доставляють Володимир Коврига та Антон Мустачко. Вносимо КАС обприскувачем французького виробництва «BERTHOUD». Він простий в експлуатації, точно розподіляє добрива. В цьому році придбали ще один такий агрегат. Працюють на обох досвідчені механізатори Віктор Димов і Юрій Посмітний. Всього КАСом підживлено 1450 гектарів озимини. Незначні площі підживлено аміачною селітрою за допомогою сівалок. З цим справилися Олександр Ковальчук, Василь Бублик та Віктор Коврига.

Плануємо під соняшник майже 1500 гектарів. Для точного та якісного висіву придбали пневматичну сівалку «Kverneland Optima», з якою працює механізатор Віктор Патлаєнко. 

– В ПСП «Дружба народів» і ТОВ АФ «Перемога-1 ЛТД» під озимі культури відведено 6120 гектарів, – розповів директор обох сільгосппідприємств Василь Дмитрович Бондар. – Посіви озимої пшениці на всіх 3780 гектарах перебувають у доброму та задовільному стані. Найкращий вигляд мають ті, що були посіяні новою сівалкою «Great Plains», яка відзначається точністю висіву. Вже не перший рік культивуємо озиму пшеницю сорту «Шестопалівка». Задля підвищення врожайності та якості зерна провели кореневе підживлення посівів мінеральними добривами. Використали 930 тонн азотних добрив, вносячи по 110 кілограмів карбаміду або по 130 кілограмів аміачної селітри на гектар. 

Механізатори та сівачі ставляться до роботи відповідально, доручення виконують якісно та вчасно. Підприємства стимулюють їх достойною оплатою праці. Зокрема, розцінки за виконання певних польових робіт порівняно з минулим роком збільшено на 50 відсотків. 

В ПСП «Дружба народів» для забезпечення власним насіння ярого ячменю 45 гектарів засіяно елітним сортом. Цього вистачить, бо в нашій кліматичній зоні недоцільно відводити значні площі під цю культуру. Практично доведено, що через недостатню кількість опадів врожайність ярого ячменю порівняно з озимим набагато нижча. 

Майже дві тисячі гектарів плануємо засіяти високорентабельною культурою – соняшником. Закуплено гібридне насіння, протруйники. Для основного та припосівного внесення придбали 340 тонн комплексних мінеральних добрив. Весна цього року рання, тож посівну кампанію намагаємося провести в оптимальні строки. Для цього придбали дві шістнадцятирядні сівалки «Плантер» компанії «КУН». Перевагою цих агрегатів є висівання насіння з рівними інтервалами на задану глибину. Почергово сіють соняшник досвідчені механізатори Сергій Матус, Олександр Перчеклій, Сергій П’ята. До 10 квітня плануємо завершити цю роботу. 

♦Лариса ТОКАР;

♦Світлана КРАМАР

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті