Об’єктивними цифрами

На півдні Одещини завершується збирання зернових і зернобобових культур. Цього року їх, а також озимого та ярого ріпаку, треба зібрати на площі 1118,6 тис. га, що на 6% більше, ніж торік. 

Одеська область розпочала жнива однією з перших в Україні. На поля вийшли 4,4 тис. комбайнів, які щодня прибирали 60-70 тис. га. 

Станом на 20 липня в сільгосппідприємствах області вже оброблено зернові з 582,4 тис. га (80,2%) та ріпак з 99,15 тис. га (93,2%). Намолочено 2265,5 тис. тонн зерна, середня урожайність – 38,9 ц/га. На 98% площ обмолочено озимий ячмінь. На 94%  площ зібрано горох (урожайність – 25,2 ц/га). Озиму пшеницю зібрано на 71% площ (урожайність – 41,3 ц/га). Ярий ячмінь зібрано на 83% площ (урожайність – 31,7 ц/га). Яру пшеницю зібрано на 57% площ (урожайність – 30,3 ц/га). На 17% площ зібрано овес (урожайність – 34,4 ц/га). Озимий ріпак зібрано на 93% площ (урожайність – 23,0 ц/га). Лідери жнив на півдні області – аграрії Болградського, Саратського, Кілійського, Ренійського, Овідіопольського та Татарбунарського районів, де прибрано 92-99% посівних площ ранніх зернових і зернобобових культур. У центральній частині області організовано ведуть збирання урожаю аграрії Біляївського та Роздільнянського районів, де прибрано 85% площ. На півночі високі темпи жнив у Любашівському та Миколаївському районах, де зібрано 90% ранніх зернових.

У сільгосппідприємствах Саратського району валовий збір ранніх зернових становить 225 тис. тонн, в Арцизькому, Березівському, Білгород-Дністровському, Великомихайлівському, Болградському, Тарутинському і Татарбунарському районах зібрано по понад 100 тис. тонн зерна. Найвища урожайність зернових культур у Саратському, Татарбунарському, Овідіопольському районах.

«Виробництво сільськогосподарської продукції – це не просто економіка, а наша продовольча безпека, здоров’я нації та споконвічна українська традиція. Переконаний, що завдяки злагодженій роботі хліборобів Одещина знову продемонструє найкращі показники щодо збирання зерна», – зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

♦За повідомленням прес-служби Одеської обласної ради

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті