За рахунок обласного бюджету

Діти з прифронтових населених пунктів Донецької області проведуть 21 день оздоровлення в таборі «Сонячний берег» на Одещині. Зокрема, 510 дітей пільгових категорій відправили потягом із Костянтинівки, ще 60 – із Маріуполя. Для малечі сформували спеціальний поїзд із 11 вагонів, назвавши його «Чебурашка». Путівки придбали коштом обласного бюджету. Батьки оплатили тільки послуги «Укрзалізниці». 

– Це дітки різних категорій. Зокрема із сімей переселенців, учасників АТО, з  багатодітних родин. Вони поїхали саме на оздоровлення, а не просто на відпочинок. Адже санітарно-оздоровче лікування триває щонайменше 21 день. До кінця року оздоровити за рахунок обласного бюджету планують п’ять тисяч дітей, а відправити на відпочинок – дев’ятнадцять тисяч, – розповідає прес-секретар голови Донецької військово-цивільної адміністрації Тетяна Ігнатченко.

У дорозі дітей супроводжували вихователі та медики. Крім фізичного здоров’я, значна увага приділяється й психологічному. Особливо це стосується тих, хто постійно знаходиться в зоні активних бойових дій. Звісно, війна не надає відпусток, але хоч ненадовго з лексикону дітей мають щезати слова «розтяжка», «міни», «обстріл».  

– Так, певна психологічна проблема існує. Ми зіштовхнулися з тим, що деякі батьки взагалі бояться відпускати дітей кудись від себе. Психологи пояснюють: коли існує небезпека і мама не знає, чи прокинеться вона завтра, їй хочеться за будь-яких умов тримати дитину біля себе. У нас були такі сім’ї, де доводилося працювати психологові. На жаль, були й такі, що так і не змогли подолати цей бар’єр, – говорить Тетяна Ігнатченко.

Коли потяг прибув до Одеси, дітей до табору відвезли комфортабельними автобусами. Малюки не могли всидіти на місці, з нетерпінням заглядали у вікна.

Сергіївка зустріла їх чистим повітрям і чарівними краєвидами. Курорт розташований на березі лиману, що тягнеться вздовж моря. На піщаній косі між морем і лиманом – пляж, який змусив малят відчути себе в гостях у казки.

– Жодних проблем у дорозі та з розміщенням не було. Дітей одразу оселили в  одному з корпусів у дво– та три­місних номерах, де є все необхідне – умивальник у номері, душові та туалети на кожному поверсі, – розповідає директор Курортного об’єднання  «Сонячний берег» Володимир Новицький. –  Сподіваюся, що тут вони зможуть вдихнути свіжого повітря та забути про небезпеку.

Також Володимир Павлович запевнив, що батькам нема чого хвилюватися, адже протягом усього періоду з дітьми працюватимуть професійні педагоги-організатори, досвідчені вожаті й медперсонал. «Сонячний берег» має власне місце для купання з навісами, парасольками, огородженням... А у спеціалізованій їдальні частуватимуть за різноманітним меню. Харчування в таборі п’ятиразове. До щоденного раціону кожної дитини входять зелень, овочі, фрукти, соки, йогурти, солодкі ласощі.

Крім омріяного моря, на малечу чекає багата розважальна програма, адже щодня проводиться не менше одного спортивного та культурно-масового заходу. Є футбольний і волейбольний майданчики, стадіон, тенісні столи, спортінвентар – все для організації активного відпочинку. Також на території табору є дитяче казкове містечко, зала для дискотек і концертів, просторі приміщення для репетицій та інших занять. Тож залишається сподіватися, що після цієї подорожі дітям снитиметься теплий і гостинний сонячний берег, а не кошмари, породжені війною.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті