Заради кінцевого споживача

Після шокового 2014 року питання енергоефективності підприємств і домогосподарств вперше за часи незалежності України вийшло зі сфери популістичних декларацій і стало реальним пріоритетом державної політики. Сьогодні виповнюється 602 дні, як наша країна не купує жодного кубометра блакитного палива у російського «Газпрому». І це не лише політично вдалий крок, а й слушне економічне рішення, адже національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» стала прибутковою, з «чорної діри», якою була ще два роки тому, перетворилася на джерело поповнення державного бюджету. 

Так, тарифи на споживання газу протягом останніх трьох років зросли в рази. Підвищення ціни для населення деякі політичні сили прогнозовано використовують задля формування негативного іміджу виконавчої влади. Але і в цьому питанні вона, здається, переграла конкурентів. Система субсидій доволі успішно нівелює негативні наслідки підвищення тарифів для незаможних верств населення. Зростання середньої заробітної платні, яка до кінця року, за прогнозами КМУ, вже перевищить 7 тисяч гривень, також амортизує вплив високих тарифів на домогосподарства. І з огляду на заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що наразі немає підстав для подальшого зростання ціни на газ, суми у платіжках обл­газів, обл­енерго та теплопостачальників лякати громадян перестануть. Але «шокова терапія» даром не пройшла. Заклики уряду до впровадження енергоефективних технологій знайшли відгук у кожного споживача. Так, за даними Державного агентства з енергоефективності та енерго­збереження України, лише за два тижні поточного місяця ОСББ за програмою «теплих кредитів» залучили на заходи з енергоефективності майже 20 мільйонів гривень, а всього з початку впровадження програми кредитування нею скористалися 974 ОСББ. Процес, як казали наприкінці минулого століття, пішов.

Під час робочої зустрічі голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського з делегацією Проекту Європейського Союзу «Угода мерів – Схід», що відбулася в Одесі 18 липня, обидві сторони дійшли висновку, що позитивні зрушення у впровадженні програми енергоефективності не лише наявні, а й набули системного характеру. На поточний час до Проекту долучилися вісім міст області: Одеса, Біляївка, Балта, Болград, Рені, Ізмаїл, Арциз і Білгород-Дністровський, причому Балта, Болград і Ізмаїл уже отримали фінансову допомогу в межах Угоди.

Гості Одещини, керівник «Угоди мерів – Схід» Хрістоф Фрерінг та національний експерт Проекту в Україні Оксана Кисіль, подякували голові обласної ради за активне впровадження енергетичної політики в Одеській області. Зі свого боку Анатолій Урбанський висловив упевненість у тому, що пріоритетним напрямом у впровадженні енергоефективних заходів мають бути житлові будинки, адже результати в цьому разі безпосередньо відчувають кінцеві споживачі.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті