Дванадцять шлюбних заповідей

Американський психолог Даґ Вайс радить укласти сім угод із собою, яких ти мусиш дотримуватися, щоб шлюбне життя склалося щасливо. Це не має нічого спільного з юридично оформленим шлюбним контрактом, і це вимоги, які треба висувати передусім до себе, а не до своєї пари. Перша: берегти вірність своїй парі за будь-яких обставин. Друга: не намагатися змінити звички коханої людини, але старатися свої звички корегувати згідно з її потребами. Третя: образивши, негайно просити пробачення, а водночас пробачати ще перед тим як про це попросять. Четверта: випереджаючи побажання, намагатися вдовольнити всі законні потреби шлюбної пари. П’ята: уникати ситуацій, які ставили б кохану людину у кумедне становище. Шоста: уникати різких слів та інтонацій, а намагатися говорити лагідно. Сьома: хвалити позитивні якості шлюбної пари, зокрема й перед іншими людьми.

Про ці рекомендації директора центру «Heart to Heart» («Серце до серця») повідомила інформагенція «Religion en Libertad» («Релігія у свободі»).

Той самий інфоресурс пропонує й інший погляд на речі, подаючи пораду від фахівців-практиків, тобто людей, що прожили у вдалому шлюбі 37 років. Їхніх рекомендацій лише п’ять. Перша: шлюб – це тяжка праця, і вам це мусить подобатися. Друга: пам’ятаймо, що ми не початок і кінець всесвіту, а Боже створіння. Тож покладаймося на волю та поміч вищої сили. Третя: в жодному разі не можна ставити любов до дітей вище, ніж любов між собою. І хоч кажуть, що все робиться для дітей, слід пам’ятати, що ті не будуть щасливі у сім’ї, де немає злагоди між батьками. Четверта: щиро діліться одне з одним усіми своїми думками. Неможливо любити людину, якої ти не знаєш. П’ята: поблажливість за замовчуванням у не цілком ясних ситуаціях. Краще помилитися в цей бік, ніж в інший, і це завжди себе виправдає в майбутньому.

А взагалі люди з великим та вдалим шлюбним стажем усі погоджуються на тому, що жодні рекомендації не замінять любові, доброї волі та здорового глузду.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті