Справа щоденна

З місцевого бюджету у Любашівці на облаштування дорожнього полотна спрямують понад 5 мільйонів гривень. Торік було витрачено майже шість млн грн, за які відремонтовано найпошкодженіші ділянки на 17 вулицях. Цьогоріч масштабним проектом у плані благоустрою селища стало будівництво новенького тротуару протяжністю 640 метрів на центральній вулиці райцентру – Софіївській. 

– Силами підрядників виконано поточно-ямковий ремонт на декількох вулицях. На черзі – Добролюбова, Южна і Горького, – розповів Любашівський селищний голова Геннадій Пав­лов. – Нарівні з цим розпочнемо будівництво тротуару по вулиці Мирній. Ремонт доріг – справа дуже вартісна, тож всіх їх і одразу вирівняти неможливо. Тому подекуди поки що засипаємо ями щебеневою сумішшю. Тимчасово для нормального проїзду цього вистачить. До того ж щебінь потім слугуватиме основою для подальшого ремонту дорожнього покриття, який плануємо здійснити в наступному році. В першу чергу покладемо асфальт на тих дорогах, де вже існують усі необхідні комунікації, насамперед, водогони. 

За словами очільника Люба­шів­­ської громади, майже 900 тис. грн передбачено в цьому році на капітальний ремонт водомережі, з яких 350 тис. грн – субвенція з державного бюджету. Вирішення проблеми забезпечення жителів селища якісною питною водою – справа нагальна, викликана обмілінням криниць. Незабаром запрацює водогін у Вишневому, який вже готовий до експлуа­тації, та відбудеться підключення кількох сотень осель любашівчан до центрального водопроводу. Нарівні з цим коштом місцевої громади чистяться криниці. 

Планово реалізовується важливе завдання – освітлення райцентру. Двісті тисяч гривень виділили депутати селищної ради на продовження вуличного освітлення, якого торік було прокладено 16 кілометрів. 

Додаткові кошти на вирішення цих та інших нагальних питань у сумі 1 мільйон 400 тисяч гривень акумульовано минулого року за рахунок перевиконання бюджету селищної ради, що допоможе поліпшити благоустрій селища та його соціальну інфраструктуру.

Насамперед, це – будівництво очисних споруд. Ця глобальна проблема турбує громаду щонайменше з 2003 року. Тож на виготовлення проектно-кошторисної документації виділено 105,7 тис. грн. 

Не поскупилися депутати на допомогу медикам, проголосувавши за виділення 500 тисяч гривень на придбання ендоскопу для ЦРЛ. 

Є солідна частка фінансів органу місцевого самоврядування у співфінансуванні низки уже реалізованих проектів. Це встановлення метало-пластикових вікон у ЦРЛ (250 тис. грн), в ліцеї (250 тис. грн), гімназії (250 тис. грн), дитсадку «Сонечко» (200 тис. грн).

Не шкодує селищна рада коштів і на підтримку перших паростків самоврядування. Торік фінансову допомогу вона надала чотирьом об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, котрі звернулися по неї (всього створено сім об’єднань, а багатоквартирних будинків у наявності 62). Нинішнього року цю роботу вирішено продовжити – в бюджеті 2017 року на розвиток ОСББ передбачено 170 тисяч гривень. 

 Селищний голова Геннадій Павлов підкрес­лив, що реалізація усіх проектів, від яких залежить життєдіяльність селища та комфортне проживання в ньому людей, вимагає пошуку додаткових резервів наповнення бюджету. Ця справа щоденна і досить копітка, адже потрібно добряче попрацювати як з дрібними підприємцями і сільгоспвиробниками, так і з великими підприємствами, щоб «вибити» лишню копійчину. 

Тому на лаврах спочивати Геннадію Павлову та його команді не доводиться. Пекучими проб­лемами не лише сьогодення, а й завтрашнього дня залишаються упорядкування дорожнього полотна, будівництво нових водопровідних мереж і очисних споруд, реконструкція водойм, створення паркових зон для відпочинку, забез­печення дітей-сиріт житлом. 

– Хочеться допомогти усім, хто звертається, і виконати заплановане. Хоча не завжди є можливість. І, скориставшись нагодою, хочу подякувати всім небайдужим, хто підтримує нашу селищну раду, допомагає і словом, і ділом, – додав Геннадій Павлович.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті