Одещині – зелену енергетику

Восени цього року в Одеській області компанія «Ukraine Power Resources» планує розпочати будівництво вітрогенераторів. Інвестиційний проект представили в Одеській обласній державній адміністрації. 

 «Це чудовий проект, мені імпонує такий підхід до відновлювальних джерел електроенергії, за таким напрямком є майбутнє, - вважає заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова. - Ми готові надавати допомогу на обласному рівні»

Згідно проекту, планується розмістити 26 вітрових турбін на території Лиманського району. Їхзагальна потужність - 100 МВт. Вони будуть розташовані між селами Візирка та Любопіль. Представники компанії вже зустрілися  з лідерами громад і сіл, які розташовані навколо території, де планується реалізувати проект. 

«Ми обрали Одеську область тому, що вона має чудові природні вітрові ресурси, - каже генеральний  директор «Ukraine Power Resources» Пітер Гіш. - Наш підхід полягає у тому, щоб працювати з місцевим населенням і приносити інвестиції до місцевих громад. Наразі ми обираємо виробника турбін, ведемо переговори з інвесторами, які можуть надати фінансування. На першому етапі реалізації проекту буде залучено 140 мільйонів євро інвестицій. Якщо все буде йти за планом у жовтні отримаємо дозвіл на будівництво і одразу почнемо його». Впроваджуючи вітроенергетичний проект на території Лиманського району, компанія планує додатково сплачувати 100 000 євро за 100 МВт встановленої потужності за кожен рік експлуатації своїх об’єктів вітроенергетики. Кошти надходитимуть у місцеві громади. Засновник компанії Пітер Гіш успішно реалізував проекти вітроенергетики у 6 країнах світу. 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті