Інспектують неблагополучні родини

На обліку служби у справах дітей РДА перебувають 101 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування. Більшість з них охоплені сімейною формою виховання і лише восьмеро знаходяться в інтернатних  закладах. Вилучення дітей з сімей і влаштування їх до інтернатів – крайній захід, до якого вдаються члени комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації. На такий крок їх штовхають виключно жахливі умови, в яких проживають, а точніше, животіють неповнолітні.

 З метою захисту прав дітей, створення безпечного середовища для їх виховання та розвитку районною владою проводиться копітка робота щодо своєчасного виявлення безбатченків й так званих сиріт при живих батьках. У разі крайньої необхідності обездолених вилучають з неблагополучних родин і влаштовують до дитячого притулку або дитячого відділення райлікарні. І уже в першому кварталі поточного року було виявлено та вилучено із сімей 4 дітей. 

На Окнянщині фахівці служби у справах дітей регулярно проводять своєрідний соціальний марафон, інспектуючи родини, що отримують чималеньку матеріальну допомогу від держави на своїх дітей. Попри таку щомісячну фінансову підтримку вони нерідко виявляють факти батьківського недбальства щодо утримання своїх чад та неналежного їх харчування… 

Загалом на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 111 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і виховуються у 40 сім’ях. За минулий і нинішні роки виявлено та поставлено на облік 42 такі дитини. А ось знято з обліку у зв’язку зі зникненням підстав 50 неповнолітніх. 

Працівниками служб, котрі опікуються проблемами дітей, постійно проводиться робота щодо збереження сімей та недопущення вилучення з них дітей. Це індивідуальні бесіди з батьками, які ухиляються від  виконання своїх батьківських обов’язків, та неповнолітніми з девіантною поведінкою.

При пологовому відділенні ЦРЛ функціонує консультаційний пункт з попередження відмов від новонароджених дітей. Приємно зазначити, що останнім часом жодного немовляти не було покинуто. 

Тісна співпраця в плані виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування або опинилися в кризовій ситуації, працівниками служби у справах дітей налагоджена з лікарями, поліцейськими, педагогами, органами місцевого самоврядування. 

На знімку: так виглядає «кухня» у хатині неблагополучної родини з Федосіївки

Выпуск: 

Схожі статті