Тепла зустріч із запахом акації

Під щемливі мелодії воєнних і повоєнних пісень в Левадівському музеї Степана Олійника (філія Одеського літературного музею) 8 травня зустрічали солдатських вдів і дітей війни. Посивілим бабусям і дідусям не з чуток відомі голод, холод і всі жахіття фашистської окупації в період Другої світової війни 1939-1945 років, яким після звільнення села довелося важко трудитися, піднімаючи із руїн рідний колгосп. 

Ведуча і організатор заходу, директорка музею Валентина Панкова запрошувала ветеранів поділитися з молоддю пережитим у буремні роки їхнього дитинства та юності. А щирим дарунком для них став виступ дошкільнят і учнів місцевої школи. Зустріч була теплою, зворушливою, наповненою травневим запахом бузку і акації. Обличчя присутніх сяяли посмішками, серця їхні наповнилися радістю від того, що їх у селі пам’ятають та поважають. 

За словами секретаря Левадівської сільської ради Марії Рибалко, у січні нинішнього року пішов у вічність останній фронтовик села. Нині у Левадівці мешкають 5 вдів, 45 дітей війни і 13 осіб, прирівняних до учасників війни. 

Після урочистої частини на ветеранів чекав святковий стіл, накритий у залі ратної і трудової звитяги музею. Про щедре частування і подарунки подбали сільгоспвиробники Віктор Павлій, Олег Коломієць, Марина Павловська, підприємці Галина Безим’яна, Микола Худяков. Тож у тісному колі сільські довгожителі пом’янули загиблих на війні земляків та родичів і померлих ветеранів. Іще довго старенькі не розходилися по домівках, співали своїх улюблених пісень, ділилися спогадами та враженнями.

На знімку: музичне вітання від онуків і правнуків

Фото автора 

Выпуск: 

Схожі статті