Дні Європи по-одеськи

До святкування Дня Європи Одеса вперше долучилася ще у 2003-му,  але  цьогорічні заходи вразили масштабом, різноманітністю та своєрідним драйвом. Свято захопило не лише офіційну «третю суботу травня», а й попередню п’ятницю та наступну неділю. Крім власне «проєвропейських» акцій містян та гостей Одеси чекали ще заходи до Дня музеїв та одразу кілька фестивалів (навіть ті з них, що не входили до офіційного переліку, додавали позитивного настрою). Практично кожен, крім запеклих шанувальників відпочинку на дивані, міг обрати якийсь захід до смаку. Стартовими подіями стали відкриття Євромістечка  (за підтримки дипломатичного корпусу Одеси), книжкова виставка «Одеса багатонаціональна», презентація додаткового освітнього  простору музею Блєщунова, відкриття пам’ятника одеській бабусі та фестиваль середньовічної культури «Порохова вежа».

19 травня прапори ЄС було урочисто піднято над адміністративними будівлями на Думській площі, на проспекті Шевченка. Того ж дня на Морвокзалі стартували регата «Хвиля Європи» та авіашоу «Крила Європи», а вулицями промарширував черговий «Вишиванковий фестиваль». За ці три дні меломани почули виступи кількох оркестрів (від  «полісменів» до філармонійного), насолодилися національними мелодіями та фестивалем вуличної музики в парку Шевченка. Інтелектуали-лінгвісти (або ті, хто претендує на це звання) могли долучитися до тестування з англійської, організованого Одеською облдержадміністрацією. Десяток найкращих учасників оголосять публічно вже сьогодні, у середу, всі інші зможуть дізнатися про свої результати  анонімно – у приміщенні Лондонської школи англійської мови в Одесі, що на вулиці Катерининській. Що ж, теж варіант євроінтеграції – почати з себе та вивчення однієї з найпопулярніших світових мов.

Різноманітні виставки, літературно-музичні композиції та програми висвітлювали культуру таких країн як Австрія, Германія, Румунія, Греція, Угорщина, Італія, Франція, Болгарія. Це було і нагадування про багатонаціональне історичне коріння Одеси, і  натяк на подальші  європейські перспективи, у які одесити вірять з притаманним їм оптимізмом.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті