Продовжуються роботи з реконструкції з’єднувального каналу між Чорним морем і Тилігульським лиманом

Тривають роботи з реконструкції з’єднувального каналу між Чорним морем і Тилігульським лиманом на території Лиманського району Одеської області. Наразі, згідно з технічними завданнями, які має виконати компанія-підрядник «Укргазифікація-південь», з’єднувальний канал тимчасово перекрито. «Для того, щоб дати можливість провести роботи з відновлення зруйнованих конструкцій, що сталося внаслідок нетипового для нашої місцевості  шторму, було зведено тимчасове перекриття у вигляді дамби, – пояснює консультант відділу з питань природокористування апарату Одеської обласної ради Любов Харіна. – Це дасть змогу забезпечити належні умови для проведення зазначених робіт».

За словами директора регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Віталія Петрусенка, технічні завдання підрядник планує виконати упродовж 2,5 місяців.

«Даний період не вчинить негативного впливу на розвиток екосистеми водойм та водоймищ парку. По завершенню технічних завдань, згідно з графіком, канал відкриють і вода знову потраплятиме до лиману. А підрядники перейдуть до виконання наступного етапу робіт», – каже Віталій Петрусенко.

За його словами стінки каналу мають бути укріплені шпунтами, зміцнять також автомобільний міст на трасі Одеса – Миколаїв, вживуть інших природоохоронних заходів для забезпечення сприятливого гідрологічного режиму на прилеглій території Тилігульського пересипу.

«Усі необхідні будівельні матеріали для проведення робіт вже закуплено. Крім профільних спеціалістів, за ходом робіт слідкують науковці Інституту морської біології НАН України», – додав директор РЛП «Тилігульський».

«Продовжувати роботи на даному об’єкті вкрай важливо, адже в останні роки Тилігульський лиман та його екосистема перебували у досить незадовільному стані. Поки що роботи йдуть згідно плану-графіку. Депутатський корпус Одеської обласної ради та працівники відділу з питань природокористування апарату обласної ради й надалі контролюватимуть роботи, які проводяться для збереження водних ресурсів нашого краю», – зауважив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті