«Сі Бриз» за стандартами НАТО

Під час спільного брифінгу зі своїм американським колегою контр-адміралом Шоном Дуейном, керівник українсько-американського навчання “Сі Бриз - 2018” від України контр-адмірал Олексій Неїжпапа основними завданнями маневрів назвав набуття спроможностей сформованого Морського командування Військово-морських сил ЗС України щодо планування та управління силами, в тому числі й з моря, удосконалення взаємосумісності наших підрозділів та підтримка готовності сил до виконання завдань за призначенням. Він додав, що новий орган управління повністю впорався із завданням, підтвердивши свій професіоналізм і злагодженість.

У цьому році було створено Морське командування Військово-Морських сил України згідно зі Стратегічним оборонним бюлетенем України, затвердженим Президентом України. Ідея щодо створення цього документа виникла у зв’язку зі складною ситуацією в Азово-Чорноморському регіоні, спричиненою тимчасовою окупацією українського Криму Росією та дестабілізацією ситуації на ключових морських напрямках.

І саме Морське командування під час навчань здійснювало управління силами морського, повітряного та наземного компонентів у морі вперше з борту американського корабля  «Mount Whitney». Це дало змогу провести апробацію штабу Морського командування керувати силами за стандартами НАТО.

Цього ж дня до Одеси з робочим візитом прибув Президент України - Верховний Головнокомандувач ЗС України Петро Порошенко та проінспектував хід навчань «Сі Бриз - 2018». 

Президент на флагмані Військово-морських сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» вийшов у відкрите море, де ознайомився з ходом перших тактичних навчань тактичної групи малих броньованих артилерійських катерів. Було продемонстровано маневрування та перебудування строю морських суден, різкої зміни швидкості, прикриття димовими завісами та наведення авіації на кораблі умовного противника. У навчаннях було задіяно шість броньованих артилерійських катерів, два гелікоптери Мі-14, фрегат «Гетьман Сагайдачний», кораблі та катери морської охорони  прикордонної служби.

Під час навчань були відпрацьовані тактичне розгортання і атака умовного корабля противника у взаємодії з авіацією ВМС України. 

 - Військово-стратегічна обстановка в Чорноморському регіоні зараз, на жаль, є досить напруженою після незаконної анексії Криму Російською Федерацією – країною агресором, що, до речі, було чітко визначено у підсумкових документах саміту НАТО. Зараз виключну важливість має боєздатність та боєготовність Військово-Морських сил України і взаємосумісність з нашими партнерами, союзниками з країн-членів НАТО, - підкреслив Петро Порошенко.

 Глава держави подякував партнерам за допомогу у проведенні реформ у сфері сектору безпеки та оборони і побажав усім учасникам навчань успішного виконання поставлених завдань.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті