Порятунок – з обласного центру

У Любашівці хірурги врятували пацієнта з частковим розривом аневризми аорти черевної порожнини. Щоб не втратити важко хворого  дорогою до Одеси, було прийнято рішення викликати у райцентр обласну бригаду судинних хірургів у складі Олександра Станко, Сергія Куліша, Петра Ситника та анестезіолога Наталі Косован. Адже такий діагноз у більшості випадків для пацієнта стає фатальним. Складна операція з ендопротезуванням тривала майже три години. Її майстерно виконали 4 хірурги, які успішно подолали всі перешкоди, що стояли на шляху до порятунку хворого. В.о. головного лікаря ЦРЛ, хірург Дмитро Фомін розповів, що пацієнт з Любашівки Андрій Гетманчук потрапив до лікарні у важкому стані:

– Найвідповідальніший етап операції тривав 40 хвилин. І головне – нам вдалося виходити пацієнта у післяопераційний період. У нього все зажило, він активно рухається і прекрасно почувається. Днями хворого виписали. 

Сьогодні у хірургічному відділенні рятують і лікують хворих 5 фахівців. Серед них – знаменитий хірург з м. Южноукраїнськ, прекрасно відомий багатьом жителям Одещини Віктор Швець. Досвідчений фахівець працюватиме у нас поки що декілька місяців з перспективою залишитися назовсім. Тепер лапароскопічні операції проводяться ефективніше, і за кілька тижнів їх кількість збільшилася удвічі.  

– Окрім місцевих хворих, ви також лікуєте іногородніх…

– Так. Торік пацієнтів з багатьох куточків України ми прийняли більше двохсот, а за перше півріччя нинішнього року – уже 162 особи. Їдуть до нас лікуватися не лише з сіл сусідніх областей, а навіть з великих міст та Одеси.

– Дмитре Анатолійовичу, віднедавна ви очолили райлікарню. Розкажіть про перспективи її розвитку… 

– Найперше, плануємо реконструювати терапевтичне відділення, де необхідно поміняти каналізаційну систему, облаштувати гігієнічні кімнати і палати підвищеної комфортності. Як це раніше було зроблено у пологовому відділенні. Проводимо реорганізацію райлікарні у комунальне підприємство, що дасть нам певну автономію у вирішенні багатьох проблемних питань. Сподіваюсь, що при фінансовій підтримці обласної, районної влади, селищних та сільських рад до кінця року ми також відкриємо відділення політравм, оснастивши його необхідним обладнанням тощо. В межах реформування медичної галузі намагаємося зміцнити матеріально-технічну базу настільки, щоб пацієнти з багатьох куточків Одещини лікувалися саме у Любашівці, також запрошуємо нових фахівців, що допоможе ліквідувати дефіцит кадрів. Тож надання якісних медичних послуг із запровадження новітніх технологій дозволить вивести медичну галузь району на новий рівень.

Голова райради Сергій Паровик, коментуючи діяльність медиків Любашівщини, підкреслив, що вирішенням багатьох проблем та забезпеченням необхідним обладнанням медичних закладів та лікарів особисто переймаються голова облради Анатолій Урбанський та голова ОДА Максим Степанов. Вони неодноразово відвідували райлікарню з робочим візитом. Плідно у цьому напрямку працюють постійна комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики обласної ради на чолі з Анатолієм Садовником, департамент охорони здоров’я ОДА, очолюваний В’ячеславом Полясним, райдержадміністрація. Вагому фінансову підтримку отримають медики від органів місцевого самоврядування.   

– Коли додержання стандартів меддопомоги забезпечується на практиці, а не тільки законодавчо, можемо сміливо казати, що реформа здійснюється успішно, – додав Сергій Паровик.

Фото автора   

 

Выпуск: 

Схожі статті