«Бессарабський ярмарок» вітає гостей

Серед багатьох визначних акцій, що традиційно проводяться на Одещині, є окремі, які викликають все більшу зацікавленість як в Україні, так і за її межами.

Так, щороку на Одещині відбувається свято, яке не схоже на жодне інше, тому що своїм неповторним колоритом дістає глибини історії і національних традицій багатьох народностей, що проживають на півдні Одеської області. «Бесарабський ярмарок» - саме так називається народне свято, яке проводиться у смт Тарутине. Цього року на 13-й фестиваль «Бесарабський ярмарок» завітали гості з усієї України та делегації з Молдови, Болгарії, Німеччини, Польщі та Литви. Близько 28 тисяч гостей цього року відвідали фестиваль.

Вітаннями керівників органів публічної влади, депутатів усіх рівнів та керівників зарубіжних делегацій було відкрито фестиваль, який цього року отримав статус міжнародного. 

У своїй промові заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова зазначила:  «З боку Одеської обласної державної адміністрації велика увага надається розвитку інфраструктури та, зокрема, автошляхам. У 2019 році заплановано ремонт дороги Арциз-Сарата-Тарутино. За рахунок коштів від митного експерименту вже розроблено проектно-кошторисну документацію».

На два дні Тарутине перетворилося на суцільну гостинну садибу, де лунала народна музика, де у центральному парку дружньо розмістилися імпровізовані двори різних народів, що у своїй більшості населяють Бесарабський край, де запальні танці та ритмічні мелодії пісень не залишали байдужими усіх присутніх, де у колі хоро – болгарський народний танець - танцювали усі, незалежно від віку та хореографічної підготовки, де пригощання національними стравами не припинялось від ранку до пізньої ночі. 

Це народне гуляння з року в рік об’єднує багатонаціональний край єдиною ідеєю відродження духовності та збереження національних традицій.

Глибоке здивування і водночас гордість викликала величезна кількість усіляких виробів майстрів народних промислів, що були представлені на ярмарку: це і різьблення по дереву, шкіряний та вовняний промисли, ручна вишивка, якою прикрашені українські, болгарські, молдавські національні костюми тощо. Але найширше були представлені кулінарні шедеври національної кухні.  

Наталія Привалова, член Національної спілки журналістів України

Выпуск: 

Схожі статті