Об’єднуючи зусилля

Обласний семінар організацій ветеранів Одещини зібрав минулої п’ятниці у Любашівці керівників районних і міських ветеранських організацій Балти, Саврані, Подільська, Миколаївки, Кодими, Саврані, Окон та самої Любашівки. Тут говорили про співпрацю ветеранських організацій області з місцевими органами влади в умовах проведення адміністративної та соціальної реформ, про завдання ветеранських організацій у підготовці до святкування 75-ї річниці визволення України і Одещини від нацистів, перемоги у Другій світовій війні 1939-1945 років та проведення Всеукраїнської естафети «Слава визволителям країни».

Відкриваючи збори, очільник обласної організації ветеранів Микола Лейфура зауважив, що ветеранським організаціям сьогодні непросто працювати. Для прикладу він назвав Ананьївський район, де фактично розвалено ветеранську спільноту. Щоправда, у переважній більшості регіонів Одещини, в тому числі і в Любашівському районі, влада всебічно підтримує свої ради ветеранів та людей похилого віку, надаючи необхідну допомогу та фінансування. Про це вели мову голова райдержадміністрації Віталій Лабуш і секретар новоствореної Любашівської ОТГ Людмила Мокряк. Загалом півмільйона гривень  з районного бюджету і понад 300 тисяч грн. з бюджету ОТГ виділено цьогоріч на матеріальну підтримку, насамперед, ветеранів війни і праці, учасників бойових дій,  дітей, важкохворих та малозабезпечених жителів Любашівщини. Присутній на форумі депутат обради Анатолій Артеменко додав, що допомогою з обласного бюджету в сумі півтора мільйона гривень уже скористалися жителі району, котрі опинилися у скрутних життєвих обставинах.

Голова ради ветеранів Лю­ба­шівщини Галина Слобод­зян, ділячись надбаннями у своїй роботі, підкреслила, що вона уклала тристоронню угода з обома гілками районної влади та управлінням соціального захисту про співпрацю терміном до 20121 року, що дозволить вирішувати низку нагальних проблем. 

Своїми здобутками, проблемами та взаєморозумінням з можновладцями в плані захисту ветеранів і людей похилого віку ділилися голови багатьох районних ветеранських організацій. Обговорювалися такі злободенні теми, як медичне та медикаментозне забезпечення ветеранів, людей з інвалідністю, протезування, автоперевезення, забезпечення їх скрапленим газом і твердим паливом, виділення коштів на поховання тощо. З цього приводу говорили начальниця відділу персоніфікованого обліку, соціальних пільг та компенсаційних виплат Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської облдержадміністрації Олена Філіппова, любашівські медики та соцпрацівники.

В плині наради наголошувалося, що слід прислухатися до мудрих порад старшого покоління і поважати їх. Відзначалась особлива роль ветеранської організації у соціальному захисті покоління людей, яким довелось пережити багато горя і бід, у вихованні підростаючого покоління, збереження та увічнення пам’яті подвигів нашого народу на полях брані. Цьому сприяють аналогічні зустрічі ветеранського активу області з владою на місцях, на яких можна поділитися досвідом роботи і відшукати шляхи вирішення проблемних питань сьогодення.  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті