Рак вимагає радикальних підходів

Боротьба з раком, впровадження сучасних методів діагностики та лікування  є одним з пріоритетних напрямків розвитку медицини. На жаль, українські онкохворі дуже часто вимушені їхати за кордон, бо не можуть отримати необхідні медичні послуги у себе на батьківщині. Тому треба розвивати вітчизняну медицину, щоб люди могли лікуватися вдома та не витрачати зайвих коштів. Саме на цьому наголосив лідер Радикальної партії України Олег Ляшко. В рамках своєї робочої поїздки до Одеси, народний депутат навідав Одеський обласний клінічний диспансер, де поспілкувався з місцевими пацієнтами та медпрацівниками.

- Крім відсутності нормального обладнання гостро стоїть проблема недоступності ліків, –  зазначив Олег Ляшко. –  Сьогодні ціни на препарати просто космічні, а щороку в Україні онкологічні захворювання діагностують в ста тисяч людей. Якщо з людиною, не дай Бог, трапилася така біда, вона останні гроші виносить з хати, у величезні борги влазить, щоб вилікуватися. Допомога онкологічним хворим – це соціальний обов’язок держави. Тому я зараз домагаюся, щоб в бюджеті на наступний рік було передбачено як мінімум мільярд гривень на придбання ліків від раку. Коли людина помирає від хвороби через те, що в неї маленька зарплата і копійчана пенсія – це дуже неправильно.

За словами Олега Ляшка, сьогодні забезпеченість ліками від онкології за рахунок державного бюджету складає всього шість відсотків. Але проблем із застарілим обладнанням, судячи з усього, буде ставати менше. Як ми вже повідомляли, 19 вересня на базі Одеського обласного онкологічного диспансеру відкрився «Медичний центр радіоізотопної діагностики». Заклад був відкритий за активної допомоги Олега Ляшка та його одеської команди.  На балансі центру перебуває інноваційне обладнання з Німеччини та Нідерландів. Саме воно допомагає проводити діагностику онкологічних захворювань на сучасному рівні.

Так, наприклад, нова гама-камера для обстежень – єдина в Одеській та сусідній областях, де їй поки що немає аналогів. В Одеському онкодиспансері до недавнього часу функціонувала стара апаратура. Вона була ще шістдесятих років минулого століття,  вийшла з ладу та вимагала списання. Новий центр радіоізотопної діагностики стане в нагоді не тільки для жителів Одещини, але й для півдня України загалом.  Проект фінансувала приватна фірма «Медкор Південь», в якої є всі необхідні документи та дозволи.  Ще на етапі обговорень наголошувалося на важливості контролю за якістю обстежень. Онкодиспансер отримав право контролювати процедури, що проводяться, моніторити якість медичних послуг. 

– Робота гама-камери ґрунтується на біологічній властивості різних тканин, зокрема пухлин, накопичувати той чи інший мікроелемент, – пояснює головний лікар Одеського обласного онкологічного диспансеру Олег Лук’янчук.  – В цьому випадку маються на увазі радіоактивні частки, які можна знайти в патологічних новоутвореннях. Наприклад, при пухлинах щитовидної залози, метастатичних ураженнях кісткової тканини накопичуються різноманітні елементи. У центрі радіоізотопної діагностики є можливість їх виявити, таким чином визначивши місце пухлини та ступінь ураження.  

Приблизна вартість обстеження на аналогічній апаратурі в Києві складає 300-400 гривень. Воно набагато дешевше, ніж комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія, проте за своєю інформативністю подекуди точніше, ніж вищеназвані обстеження. Але найважливіша тут не комерційна складова цього проекту, а соціальна. Будуть певні квоти для того, щоб частина пацієнтів проходили через гама-камеру безкоштовно. До Нового Року власники гарантували, що це обстеження для хворих не буде коштувати ні копійки. 

– Нашою головою метою було наблизити високотехнологічну медичну послугу до населення, – каже завідувач центру діагностики, доктор медичних наук та член Радикальної партії Олега Ляшка Олена Ухаль. – Ми три роки працювали над цим проектом. Але те, що ми тут, це не перемога, а лише одна зі сходинок до неї. Я сподіваюсь, що найближчим часом ми презентуємо наступну частину проекту.

Наступним етапом має бути встановлення лінійного прискорювача, який сприятиме радикальній боротьбі з раком. Лікування онкологічних захворювань характерне серйозними побічними ефектами на кшталт променевої хвороби, інтоксикації, появи пухлин у здорових тканинах. Лінійний прискорювач допомагає прицільно знищувати ракові клітини, мінімізуючи негативні наслідки для організму та сприяючи швидшому одужанню пацієнта.

- В Одеському обласному диспансері лінійний прискорювач має з’явитися вже в наступному році, і я обіцяю цьому сприяти, - заявив Олег Ляшко. - В Чернігові ми допомогли втілити проект лінійного прискорювача за сім місяців, зараз такі роботи проводяться в Запорізькій області. Виділено вже сорок мільйонів гривень, а загальна вартість складає 120 мільйонів. Для Одещини за рахунок місцевого бюджету, державної допомоги та підтримки небайдужих громадян це підйомна сума, яка в кінцевому підсумку може врятувати тисячі життів.

Також Олег Ляшко подякував медпрацівникам онкодиспансеру за їх складну працю. Він відзначив, що всі лікарі, медсестри та санітари віддають своїй роботі серце, однак їхня праця дуже мало ціниться в державі. Народний депутат пообіцяв боротися за підвищення заробітних плат для медиків. Адже вони мають отримувати заслужену винагороду за свою важку роботу у себе вдома,  а не шукати кращої долі за кордоном.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті