Харчування дітей та ковбасний фестиваль

На Любашівщині влада рішенням позачергової 22-ої сесії райради 7-го скликання виділила 520 тис. грн на організацію безкоштовного харчування вихованців дошкільних закладів, учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл та дітей пільгових категорій.  За інформацією начальника відділу освіти Анатолія Крячика, депутати таким чином  забезпечили раціональне харчування 1700 дошкільнятам, 1350 учням молодшої ланки та близько 200 дітям-пільговикам, до яких відносяться учні, батьки яких перебувають чи були учасниками АТО. Цих коштів вистачить до кінця поточного року. Додаткові кошти в сумі 350 тис. грн спрямовано на зарплатню медикам ЦРЛ, 100 тис. грн. — на реалізацію районної програми «Милосердя в дії», забезпечення комфортного проживання 25 мешканців Зеленогірського будинку престарілих і одиноких громадян.   

Ще 150 тис. грн з районної казни закладено на проведення другого Ковбасного фестивалю-ярмарку «Новий Любашівський базар» (перший відбувся ще 2013 року за сприяння народного депутата України Івана Фурсіна). Районний гастрономічний захід, яким мав великий успіх, відтепер планують зробити традиційним. Він відбувся 30 вересня в рамках святкування Дня селища Любашівка, тож левова частка витрат (250 тис. грн) виділена Любашівською ОТГ. За словами її очільника Геннадія Павлова, Ковбасний фестиваль сприятиме розвитку туризму Любашівщини та інвестиційному клімату. 

Присутній на засіданні депутат обласної ради Анатолій Артеменко акцентував увагу, що в нашому регіоні з квітня місця облдержадміністрація затвердила план заходів з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Одеської області на 2018-2022 роки. Тому варто всім активно долучитися до ліквідації цієї «екологічної бомби». 

З цього приводу виступив депутат райради Віктор Гулінський, який розповів, що Бобрицька сільрада (сільський голова Дмитро Бущан) почала активну і ефективну боротьбу з цієї алергічною рослиною. Витрачено більше 50 тис. грн з сільської казни на закупівлю хімічних засобів, інструментів для скошування карантинних бур’янів, тощо. 

Кожному жителю направлено відповідне звернення про знищення амброзії на присадибній ділянці та біля подвір’я. В разі невиконання накладатимуться штрафи. Дієвість такого методу  вже принесла свої результати: на території с. Бобрик Перший найбільші осередки розповсюдження карантинної рослини ліквідовано. На черзі ще три великих села, підпорядкованих громаді. Ще чимало амброзії  на узбіччях доріг загального користування.  Загалом на нинішній сесії, внісши зміни до районного бюджету на 2018 рік, депутати розподілили на життєвоважливі потреби 1,3 млн. грн.

На знімку: виступає депутат Віктор Гулінський

Фото автора 

Выпуск: 

Схожі статті