І постане пам’ятник любашівській ковбасі

У кращих гастрономічних і національних традиціях у Любашівці в межах святкування 228-ї річниці з Дня заснування селища відбувся Другий ковбасний фестиваль-ярмарок «Новий Любашівський базар». Й відтепер гастрономічно-мистецьке дійство, відроджене через 5 довгих літ за сприяння Любашівської об’єднаної територіальної громади та обох гілок районної влади, стане, врешті-решт, справжнім  брендом Любашівщини. І наступного року, пообіцяв голова Любашівської ОТГ Геннадій Павлов, обабіч колишнього Чумацькому шляху, а нині автобану Київ-Одеса буде встановлено пам’ятник любашівській ковбасі.  

У Любашівку звідусіль з’їхалися майстри-ковбасники, народні умільці, селищні та сільські ради, творчі колективи та численні гості, щоби гарно поторгувати, прикупити чогось смачненького чи корисного для господи, добре погуляти та повеселитися. Офіційну частину урочистостей відкрила заступниця голови Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова. Передавши щирі вітання і побажання від голови ОДА Максима Степанова, гостя зазначила, що 2018 рік оголошено в Україні Роком  гастрономічного туризму. Тож настав час на Одещині відроджувати старі і запроваджувати нові традиції, щоб став наш край процвітаючим і привабливим для гостей, як цього прагнуть, зокрема, у Любашівці. Напередодні візиту до Любашівки чиновниця, виступаючи на форумі «Гастрономічний туризм Одеського регіону», зазначила: 

«Всесвітній день туризму — знаковий день для Одеської області. За прогнозами всесвітньої організації «Travel & Tourism», Україна входитиме до першої десятки серед 185 країн за темпами розвитку туризму. А наш регіон має реальні досягнення, а також надзвичайний потенціал у цій галузі. Зокрема, ми активізували роботу у сфері гастрономічного туризму. Адже в районах області є чимало цікавих локацій, а також особливі кулінарні традиції, які приваблюють гостей».

Як годиться, на ярмарку вирувало містечко майстрів,  де були представлені найпоширеніші ремесла України, бо на фестини до Любашівки завітав талановитий люд з навколишніх районів, Одеси та інших областей.  Справжній національний колорит випромінювали намети сільських та селищних рад. Господарі зустрічали гостей щедрим частуванням та  щирою піснею. На вщерть накритих столах переважали найкращі святкові страви і напої, кулінарні вироби. Найпершою частувала гостей іменинниця — Любашівська селищна об’єднана територіальна громада, святковий стіл якої накривали кращі господині Любашівки, Сергіївки, Іванівки та Агафіївки. 

Родзинкою гастрономічної частини фесту, зрозуміло, стали ковбаси та м’ясні копченості умільців з Любашівки, Врадіївки та інших ковбасних осередків. Знову порадували своїми витворами майстри фірми «Сегрос» Ширяївського району, які приготували рекордну варену ковбасу сорту «Марданелла» вагою майже 30 кілограмів. Нагадаю, що 5 років тому «сегросці» презентували ковбаси «Салямі» і «Шинкорублену» довжиною 207 см!  Смачно пахкотіло на весь ярмарок свіжокопченою ковбасою, шинкою і запашною юшкою, якою господарі свята частували усіх бажаючих. 

Демонструвалися композиції з м’ясних продуктів, виготовлені колективами сільських рад та окремих учасників. Головний приз в сумі 2 тис. грн. за свій витвір виборола Боківська сільська рада. Друге місце посіли кулінари з Ясенового, третє — з Троїцького. Чимало відвідувачів долучалися до майстер-класів з писанкарства, вишивання тощо. Шанувальники прекрасного оглядали та купували майстерно виготовлені вироби з глини, бісеру, дерева, текстилю, обереги для оселі  тощо. Професійна художниця з Балти Алла Косогорова влаштувала фейс-арт (художній розпис обличчя) усім бажаючим.  Традиційно заслужені винагороди вручалися кращим представникам селища. 

Напрочуд насиченими були концертно-розважальні програми «З днем народження, Любашівко!», «Веселий ярмарок» та «Повний розковбас» за участю місцевих аматорів сцени та професійних артистів з Києва, Одеси, Южного та Роздільної.  Велике враження справив на присутніх виступ кінного театру парку «Київська Русь». Відважні каскадери запросили усіх поринути в глибину століть, відтворивши на ристалищі театралізовану виставу «Кінна лава княжих прапорів» та представивши  показові виступи дружинників князя з мечами, джигітування на конях, а також турнір кінних списоносців і лучників.

Завершилося грандіозне гастрономічне свято виступом артистів театру вогню «Скорпіус» та гурту  «Music Drive». 

На знімку: ковбасний букет

Фото автора 

Выпуск: 

Схожі статті