Що нас єднає

День Гідності та Свободи, який Україна відзначає 21 листопада, на Кілійщині пройшов з впевненістю в те, що єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків. Цей день відзначали у кожному населеному пункті Кілійського району. В самій Кілії - у Будинку культури провели мітинг-реквієм за участі трудових колективів установ та  організацій, керівництва району та міста Кілія, колективів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, учнівської молоді та громадських активістів.

Перед присутніми виступив дивізійний артилерист – начальник групи експлуатації спеціальної підготовки штабу дивізіону кораблів та катерів морської охорони капітан 3 рангу Олександр Волков. З його словами оживали картини тих доленосних для України подій та образи всіх, хто повстав проти насилля, несправедливості, хто віддав своє життя заради нової країни. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих героїв Небесної Сотні та героїв–учасників АТО.

До пам’ятного знаку Героям України делегати від райвіськомату, дивізіону кораблів та катерів морської охорони, органів влади та громадськості поклали вінки і квіти. 

Цей день не обмежили покладанням квітів та мітингом - в місті та селах Кілійщини в ці дні проходять меморіальні заходи, зустрічі з ветеранами АТО з учнівською молоддю району та громадськістю, просвітницькі та культурно-мистецьки заходи, дні відкритих дверей в районному історико-краєзнавчому музеї. В православних храмах Кілійського району проходять панахиди за загиблими героями України.

Одним із таких заходів стала година патріотизму «Україна – це територія Гідностості і Свободи», яку провели в Кілійській центральній районній бібліотеці. Під час цієї години бібліотекар юнацької кафедри Олена Густіна розповідала про події 2013-2014 років, які сколихнули весь світ та змінили життя кожного українця. Одним з виступаючих був мешканець Кілійщини Андрій Донос, який у своєму вірші закликав відстоювати ідеали свободи і демократії як найвищі цінності сучасного цивілізованого суспільства. Крім того, у присутніх та відвідувачів бібліотеки є можливість ознайомитись з новими книжками, представленими на книжковій виставці «День Гідності та Свободи».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті