Свято Свободи та Гідності

З нагоди п’ятої річниці Дня Гідності та Свободи відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку. У цій акції взяв участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, депутати обласної ради, голова ОДА Максим Степанов, голова Одеської міськради Геннадій Труханов, представники облдержадміністрації та міської ради, військові, громадські діячі, одесити.

Урочистою ходою учасники пройшли до пам’ятника Тарасу Шевченку і поклали квіти, ушанувавши пам’ять загиблих у боротьбі за суверенітет України.

«Сьогодні, у п’ятиріччя від Дня Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський подвиг нашого народу, який встав на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, - сказав представникам ЗМІ перед офіційною частиною заходу голова обласної ради Анатолій Урбанський. - Щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні продовжує тримати оборону на Сході України».

«Вся історія України — боротьба за свою свободу та гідність, - зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час спілкування з журналістами. - За час незалежності вони утвердилися, на мою думку, саме в результаті двох революцій. І про це треба пам’ятати. Ми зрозуміли, що за свободу та гідність варто боротися. Сьогодні українці є сильною та яскравою нацією. Цим варто пишатися. Я вітаю всіх зі святом – з Днем Гідності та Свободи», 

Зазначимо, до цієї дати в Одеському регіоні проходить цикл інформаційно-просвітницьких і мистецьких заходів. Зокрема, фото- та документальні виставки «Історія Революції Гідності та Свобо­ди», уроки мужності з залученням військовослужбовців, учасників Революції Гідності та волонтерів. 

Нагадаємо, свято День Гідності та Свободи встановлено указом Президента України Петра Порошенка. 

У 2018 році українці відзначають п’яту річницю початку масових акцій громадського протесту, з яких починалася Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), а також 14-ту річницю від початку Помаранчевої революції.

Наш кор.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті