Хвала мозолястим рукам

Віншування кращих хліборобів Любашівщини розпочалося з виступу начальниці відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмили Гончарук, яка відзначила вагомий внесок аграріїв у загальнообласний коровай. За попередніми підсумками хліборобського року, валовий збір збіжжя склав понад 110 тисяч тонн. Врожай ранніх зернових зібрано на круг по 32 центнери з гектара. Дехто з фермерів отримав по 60-65 ц/га, а хтось і по 16 ц/га, бо примхлива погода не потішила їхні лани дощами. Непоганим ужинком потішила селян кукурудза, в середньому 45 ц/га. Щоправда, деякі лани видали по 60-100 ц/га, а одне фермерське поле винагородило дбайливого господаря рекордним врожаєм качанистої у 108 ц/га. Стосовно ярого гороху, то його зібрано близько 10 ц/га. Проте порадував його озимий собрат, вродивши по 30-36 ц/га. Тож сільгоспвиробники  восени засіяли цією примхливою, але перспективною культурою 2 тис. га. Гарно вродив соняшник, під який землероби відвели 16,5 тис. га орних площ і отримали валовий збір близько 50 тис. тонн насіння. Варто відзначити, що у фермерському господарстві «Гранат» (керівник Анатолій Артеменко), ризикнувши,  механізатори посіяли швидкостиглий сорт соняшнику відразу після косовиці ячменю і зібрали по 15 ц/га. Таким чином підтвердили, що нинішні кліматичні умови дозволяють вирощувати по два врожаї. 

Своєчасно подбали хлібороби про врожай 2019 року, засіявши 11,5 тис. га озимою пшеницею, 4,6 тис. га — озимим ячменем і 2,9 тис. га — озимим ріпаком. Сходи отримано непогані, а сніжний листопад забезпечить смарагдові лани необхідною вологою. 

Присутні на сільськогосподарських урочистостях голова РДА Віталій Лабуш, голова райради Сергій Паровик і очільник Любашівської  ОТГ  Геннадій Павлов подякували аграріям за високі виробничі здобутки і побажали, щоб щедрими врожаями колосилися їхні ниви, втілювалися у життя плани, задуми та сподівання й обходили стороною природні стихії. А також щоб не забували про людей, з яким працюють і які надіються на своїх сільгоспвиробників. 

Плідну працю трудового колективу ф/г «Олена і К» (керівник Андрій Терновий), голову ф/г «Основа-2» Андрія Високого, директора ТОВ «Савранський завод продтоварів» Юрія Ружицького, головного агронома ф/г «Обрій» Володимира Солом’яного і тракториста ф/г «Гранат» Юрія Кучерину було відзначено почесними грамотами Одеської обласної ради.  

Чимало трударів ланів представники влади нагородили спільними грамотами РДА і райради та цінними подарунками. 

Неперевершені враження отримали присутні  від святкового концерту у виконанні колективів художньої самодіяльності районного Будинку культури.

Выпуск: 

Схожі статті