Без комендантської години, конфіскацій і – без паніки

Пересування громадян територією області, між областями та при перетині кордонів країни не обмежується у зв’язку із запровадженням воєнного стану.  Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час прес-брифінгу.  

«Якщо ви запланували поїхати у відпустку, немає підстав її скасовувати», — зауважив Максим Степанов.  Він також спростував повідомлення про запровадження комендантської години та заборону підприємницької діяльності, яка пов’язана з продажем алкогольних напоїв. Очільник регіону ще раз закликав мешканців користуватися виключно офіційною інформацією.  

«Одеська область має як морський кордон, так і сухопутний — із Придністров’ям. Заходи безпеки справді посилено, але вони менш за все торкатимуться звичайного життя людей. Повна мобілізація та припинення соціальних виплат – повна нісенітниця. Зазначу, регіональну Раду оборони було створено ще у березні 2017 року відповідно до мого розпорядження. У її складі  – керівники правоохоронних і військових формувань», – додав голова Одеської облдержадміністрації.  

Він вважає, що запровадження і наявність воєнного стану в Одеській області мають бути мінімально помітними і не передбачати жодних обмежень прав і свобод громадян. 

«Є зрозумілий перелік дій. Серед них – підсилимо заходи з інформаційної та кібербезпеки. Приводимо в режим готовності протиповітряну оборону. Прикордонники посилять охорону державного кордону. Можу завірити мешканців, що зроблю все можливе, аби вони продовжували жити своїм звичним життям», – наголосив Максим Степанов. 

Також очільник області закликав не поширювати неперевірену інформацію, адже конфіскації майна, примусової трудової повинності чи поселення військових у квартирах цивільних не планується. Водночас, Одеська обласна державна адміністрація працює та забезпечує стабільну життєдіяльність регіону.

Максим Степанов нагадав, що введення воєнного стану – це превентивний захід, який дає можливість більш ефективно відреагувати на загрозу з боку Російської Федерації та не втрачати дорогоцінний час.

Зазначимо, воєнний стан введено виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів. Мова йде про посилення охорони та заходи, які у разі вторгнення, дозволять Україні якнайшвидше відреагувати і мобілізувати всі ресурси. 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті