Не завадила б державна програма

Кубок і бронзові медалі завоювала титулована юнацька футбольна команда «Юність» з Любашівки на міжнародному дитячому футзальному турнірі «Junior Futsal Cup Moldova», який на початку зими проходив у столиці Республіки Молдова Кишиневі. Могла б зійти і на другу сходинку п’єдесталу, якби не травма воротаря. У фіналі п’ятнадцятирічні спортсмени програли у запеклому матчі співвітчизникам – команді «Дунай» (Ізмаїл), а до цього у півфіналі здолали чемпіонів Румунії. 

– Сто п’ятдесят команд (з України та європейських країн) змагалися за чемпіонський титул. Наша підгрупа, окрім румунських та молдовських юніорів, була представлена лише двома командами з Одещини, – розповів тренер ФК «Юність», талановитий футболіст Олег Лобанов. – Нинішній турнір, як і решта аналогічних закордонних чи вітчизняних, в яких нам доводилося брати участь, відбувся на високому організаційному рівні. Зустрічаючись з українськими колегами-тренерами, ми обговорювали наболілі питання, насамперед, підтримки спорту на рівні держави. Пам’ятаю, як у 1987 році вперше виступав на обласній арені за любашівську команду «Шляховик». Популяризація усіх видів спорту в ті часи була досить вагомою і з відповідним фінансуванням. 

На мою думку, сьогодні варто відродити державну програму підтримки спорту, запровадивши обов’язкове фінансування на кшталт військового збору. У перспективі це дозволить зменшити витрати на медичну галузь, бо люди, які активно займаються фізкультурою і спортом, менше хворіють. Профілактика буда ефективніша і дешевша, ніж боротьба з недугами.

Більше десяти років треную школярів і щороку отримую велику підтримку з боку районної влади, райдержадміністрації, Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади, меценатів та батьків своїх вихованців. Адже участь в турнірах різних рівнів, особливо за кордоном, – досить затратна справа. Сприяє розвитку спорту і районна програма, але переконаний, що держава повинна підставити місцевим бюджетам своє міцне фінансове плече. 

Останнім часом районна влада всебічно підтримує не лише юних футболістів «Юності». У жовтні на черговій сесії райради 30 тис. грн. виділено шахово-шашковій федерації. Посильна допомога надавалась клубу бойових мистецтв «Ніка», юнацькій і ветеранській волейбольним командам, спрямовувалась на розвиток ДЮСШ, районної федерації боксу, проведення районних та обласних змагань тощо.

Впродовж 2017-2018 років більше 90 тис. грн. підтримки отримали любашівські спортсмени від Любашівської селищної ради. 

– Наші спортсмени все частіше тішать нас своїми здобуткам на спортивних аренах, привозять з турнірів кубки та медалі. Маємо своїх призерів і чемпіонів, майстрів з різних видів спорту, – додав голова районної ради Сергій Паровик. – Приємно, що у Любашівській школі-гімназії за 3 млн. грн. будується сучасний спортивний комплекс. У перспективі кожна з опорних шкіл матиме впорядкований стадіон. Вони стануть чудовими спортивними базами для тренувань школярів та усіх охочих. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті