В глибинку інвестують теж

Сьогодні в країні триває формування бюджетів. Громади формують плани перспективного розвитку на три найближчі роки. Переймаються цими питаннями і у Любашівці. «Новий рік маємо зустріти без боргів із заробітної плати та плати за енергоносії, - каже  голова Любашівської районної ради Сергій Паровик. -  Пріоритети ж у роботі залишаються незмінними й на наступні роки. Це залучення інвестицій у розвиток краю та проведення ремонту доріг, створення нових робочих місць, інвентаризація земель, покращення медичного обслуговування населення, охоплення наших дітей якісною освітою, фізкультурою і спортом та дошкільним вихованням».

Ми попросили Сергія Михайловича докладніше розповісти про деякі з цих напрямків, зокрема – запитали про ремонт доріг.

—  Загальна вартість поточного середнього ремонту дороги Т-1621 Саврань-Бакша-Заплази-Любашівка перевищила 67 мільйонів гривень. Значну їх частину виконано за рахунок обласного бюджету та державної субвенції. Навесні наступного року роботи продовжаться. Голова обласної державної адміністрації Максим Степанов запевнив, що ця стратегічна для району траса буде повністю відремонтована. Також полагоджено шлях Шликареве-Зеленогірське, яким курсує шкільний автобус. Тепер діти безпечно дістаються Зеленогірської опорної школи. Депутат обласної ради Князь Хачатрян відгукнувся на прохання допомогти з ремонтом дороги Т-1623 через Покровку. Невдовзі тут буде забезпечено нормальний рух автотранспорту. Ще одна проблема закриється, і це велика перемога.

— Розкажіть про залучення інвестицій.

— Цього року запущено завод з переробки лаванди і шавлії. Ще рік потрібно попрацювати над тим, щоб наші товаровиробники частину своїх площ виділили під ці культури. Це дозволить створити 30 постійних робочих місць і 50 — сезонних. На території Ясенівської сільради підготовлено майданчик під будівництво сонячної електростанції. Від компанії «СоюзЕнерго», яка вироблятиме «зелену» енергію, до місцевого бюджету вже надійшли перші платежі за оренду землі. 

У Любашівці і Солтанівці відкрилося два приватних елеватори. Найближчим часом у райцентрі запрацює тютюнова фабрика. Знайшлися підприємці, які на малопродуктивних землях вирощуватимуть таку культуру як павловнія. 

Плідна робота ведеться щодо ефективного використання виробничих потужностей Заплазького цукрового заводу. З цього приводу велися перемовини з його власниками, головою облдержадміністрації Максимом Степановим, який тримає на особистому контролі вирішення цього питання, а також з фахівцями Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА. 

Перспективним напрямком є впровадження системи крапельного зрошення. Маємо більше трьох тисяч гектарів землі, насамперед, городів, розташованих неподалік водних об’єктів. Їх власники зможуть вирощувати ягоди і городину. Для зберігання продукції створюється кооператив, який матиме у своєму розпорядженні ягідно-овочеве сховище. Обговорюється ідея створення екзотичного підприємства з вирощування равликів тощо. 

— Сергію Михайловичу, як реформуються система охорони здоров’я та освіта?

— Безумовно, наша медицина потребує стратегічних змін. Відверто скажу, що серед районних  лікарень, що входять до Госпітального округу №6, ми — другі після Балти. А в чомусь наші медики і випереджають своїх колег. Наприклад, у хірургії. Зрозуміло, без розумної оптимізації медичної сфери рухатися вперед неможливо. Лікарня потребує кадрового оздоровлення, впровадження нових медичних послуг, технічного забезпечення тощо. 

На базі капітально відремонтованої Ясенівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини плануємо відкрити філіал дитячого відділення Одеського кардіологічного санаторію для 60-80 дітей з північних районів області. Пацієнти навчатимуться у Ясенівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок». У школі перекрито дах, розробляється проект по заміні системи опалення, закуплено нові енергоощадні котли. Чимало енергоефективних заходів проводилося в багатьох закладах освіти, культури та медицини.   

У плині реформування галузі освіти змушені були закрити кілька малокомплектних шкіл. Та я переконаний, що від цього виграють, насамперед, сільські діти. Їм по­т­рі­б­на конкурентоспроможна та які­с­на осві­та, не­за­леж­но від то­го, на­вча­ють­ся вони у селищній чи сіль­сь­кій шко­лі.

Приємно повідомити, що у дитсадку «Казка» смт Любашівка відкрито ще одну вікову групу. Лаштується дитсадок у Гвоздавській школі. У перспективі відкриються дошкільні установи у Новокарбівці та Великовасилівці.

Велика увага надається розвитку туризму, культури та спорту.  

Нарівні з цим працюємо над об’єднанням територіальних громад. Вже успішно працює Любашівська ОТГ. В наступному році пройдуть вибори у Зеленогірській ОТГ,  у перспективі - створення Троїцької. 

Попереду нас чекає велика робота, яку депутатський корпус готовий виконувати з розумінням, спрямована на покращення добробуту людей та зміцнення економіки району. 

На знімку: голова райради Сергій Паровик

 

Выпуск: 

Схожі статті