Земля потребує відповідального власника

За дорученням голови РДА Василя Самокиша триває робота з інвентаризації договорів оренди земельних ділянок і переукладання їх згідно уточненої оцінки землі. Це необхідна процедура. Адже  земля - реальне багатство селян, яким передано у власність паї, та вагоме  джерело наповнення місцевих бюджетів району.

Як було зазначено на черговій апаратній нараді РДА, отримано витяги з Державного земельного кадастру по нормативно-грошовій оцінці  23 ділянок, які потребують перегляду і укладання договорів оренди. Під час співбесід з орендарями та представниками сільрад виявлено ще дві ділянки, які обробляються без дозвільних документів  і, відповідно, без сплати податків. На території Кагарлицької сільради протягом останніх років земельна ділянка площею 6,6 га використовується без дозвільних документів.  З травня минулого року ця ділянка, вартість якої за попередніми розрахунками становить  6 380,0 тисяч грн,  взята в оренду  іншим підприємцем. Документи оформляються. Майже 2 га у Іллінській сільсьраді використовуються  і перебувають на балансі громади міста Одеси  без  належного оформлення. Вартість цієї ділянки становить майже 2,5 млн грн. А за увесь минулий рік підприємство сплатило 16,3 тисячі грн. земельного податку. 

На засіданні апаратної наради також заслухали інформацію про виконання бюджету району, укладання  лікарських декларацій, надання житлових субсидій, виконавську дисципліну в апараті РДА. Освітяни звітували про організацію  виховної роботи з дітьми. 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації

Выпуск: 

Схожі статті