Велике прибирання: щоб на свята не було соромно

Небайдужі брат і сестра Сергій і Наталя Бурдові з Любашівки через соціальну мережу закликали земляків долучитися до акції з прибирання сміття. Віртуальна підтримка була обнадійливою, проте на призначену дату 6 квітня, окрім Бурдових, ніхто не з’явився. 

– Було легке розчарування, але рук ми не опустили. Самі вирушили на ділянку, на якій з самого початку планували прибирання, – в’їзд до нашого селища з траси Київ-Одеса. На маленькій площі ми зібрали 12 мішків сміття! Наступну акцію плануємо провести перед Великоднем і Днем Перемоги, – розповіла Наталя Бурдова. 

Варто відзначити, що торік акцію прибирання в’їзду у Любашівку перед Днем Незалежності започаткував троюрідний брат Бурдових Вальдемар Бок – громадянин Німеччини. Щоправда, тоді охочих зробити селище чистішим було трішки більше.  

Наталя охоче поділилася своїми враженнями від поїздки до Франції, де культура сортування і утилізації сміття набагато краща. Так, біля кожного будиночка стоять контейнери для пластику, паперу, скла і т. д. Також є календарі, у яких зазначено, в який саме день і який вид сміття буде вивозитися. Якщо хтось насмілиться викинути сміття у не відведеному для цього місці і буде «застуканий на гарячому», йому загрожує штраф у кілька сотень євро. 

Одного дня брат Володимир запропонував українській гості пройтися околицями Страсбурга і під час прогулянки прибирати сміття на узбіччях. 

– Я подумала, що ми нічого там не знайдемо. На жаль, я помилилася. Пройшовши кілометр обабіч дороги і повернувшись другою стороною, ми назбирали чимало мішків сміття. Зібравши все докупи, залишили на узбіччі. Я одразу ж запитала, чи не боїться Вова, що ті мішки хтось розірве і все сміття знову буде розкидане? На що він спокійно сказав: «Ні, не боюсь. Цього не станеться». Того ж дня він написав місцевій мерії про те, що ми зробили, і попросив, аби вони забрали мішки зі сміттям. Наступного дня пересвідчились – мішків не було. Я була вражена. Саме після цього загорілася ідеєю почати ці зміни на своїй малій Батьківщині – у Любашівці, – розповіла дівчина. 

– А почати можна з елементарного: зібратися гуртом і влаштувати прибирання нашого містечка, щоб на свята нам не було соромно, передусім, перед нашими пращурами і перед нашим майбутнім поколінням. Давайте виховувати в собі свідомого та відповідального громадянина. 

Выпуск: 

Схожі статті