З’явилася перша патронатна сім’я

У Татарбунарському районі з’явилася перша патронатна сім’я. У сім’ю патронатного вихователя Тетяни Михайленко та її чоловіка Олександра влаштовано дитину, яка через складні життєві обставини тимчасово не проживає з батьками. Це - перша дитина в Одеській області, яка влаштовується під патронатний догляд.

До слова, сім’я Михайленків програму підготовки кандидатів у патронатні вихователі опановувала у Одеському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони підтвердили свою готовність надавати послугу патронату над дитиною.

Служба у справах дітей Татарбу­нарської райдержадміністрації додає, що сімейний патронат - це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд і виховання в сім’ї патронатного вихователя дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах та потребує захисту. Упродовж трьох місяців дитина може перебувати в сім’ї патронатного вихователя, але в окремих випадках такий термін може бути подовжено до шести місяців.

Додамо, що патронатний вихователь виконує свої обов’язки платно, а правовою основою патронату є договір про патронат між патронатним вихователем та органом опіки та піклування.

Під час перебування дитини в патронатній сім›ї проводиться робота з реабілітації її біологічної родини, аби повернути дитину в належне сімейне середовище. Така форма виховання дає змогу не влаштовувати дитину в інтернатні заклади, а відразу ж передавати патронатному вихователю до вирішення питання подальшого влаштування.

Выпуск: 

Схожі статті