На щастя і розквіт громади

На центральній площі села Бобрик Перший постав монумент  лелекам. Його відкриття приурочили до Дня захисту дітей.   

Бобрицький сільський голова Дмитро Бущан розповів, що на цьому місці десятки років височів монумент Миколі Щорсу, бо місцевий колгосп носив його ім’я. Скульптуру воєначальника громадянської війни минулого століття створив за кошти селян уродженець цього мальовничого краю, митець Аркадій Юхимович Мацієвський. 

Кілька років тому внаслідок декомунізації постамент було акуратно розібрано. І нині він прикрашає парк радянських скульптур в етнографічній садибі Формушка-Нова, що у Тарутинському районі. Проте, як мовиться, «святе місце пустим не буває», і громада вирішили «оселити» на місці Щорса трійко «бронзових» лелек —  символ щастя українського села. Проект пам’ятника виконав місцевий самобутній художник Федір Шевченко, а спорудження обійшлося громаді у 200 тис. грн., але він того вартий.

Відкриваючи скульптуру, автор зазначив, що усі елементи скульптури символізують багатство і родючість української землі. Лелеки ж мають нагадувати жителям краю, які «вилетіли» з рідного гнізда, що потрібно частіше повертатися додому, щоб не переривалася нитка, яка зв’язує усі покоління…

Після урочистого відкриття монументу «Лелеки» щиру пісню заспівав знаменитий колектив «Бобричаночка». Загалом свої артистичні здібності продемонстрували глядачам найкращі аматори сцени сіл Борбрик Другий і Янишівка.

В межах свята відбувся футбольний турнір «Кубок Бобрика, за який боролися спортсмени з обох Бобриків, Гвоздавки та Зеленогірського. Спортивні баталії тривали з перемінним успіхом, проте свою переконливу перемогу здобули футболісти із сусіднього селища Зеленогірське. Друге місце посіла команда з Бобрика Другого, третє дісталося Бобрику Першому. Заслужені нагороди і цінні призи вручив капітанам команд сільський голова Дмитро Бущан. Кращим гравцем турніру було визнано футболіста з села Бобрик Другий Богдана Подоляна.

Не обійшлося сільське свято без атракціонів, частування, музики та веселощів, а у ввечері відбулися масові гуляння. Жителі та гості залишилися задоволеними і висловлювали щир у вдячність організаторам свята, яке вдалося на славу. 

Выпуск: 

Схожі статті