Гарне свято і успішні будні

У День Святої Трійці селище Суворове Ізмаїльського району святкувало свій 204-й день народ­ження.

Цей день був заповнений різ­номанітними заходами - і спор­тивними, і культурними, а та­кож спогадами про те, які зміни трапились у селищі, та планами на майбутнє.

Нагадаємо, до першої по­ловини ХХ століття с. Суворове, роз­та­шоване на березі озера Кат­лабух, називалося Шикірли-Кітай, що в перекладі з тюркського означає - «Цукровий берег». Ця назва добре відома всім поколінням суворовців, які свято бережуть традиції свого села. 

- Ми вклоняємося болгарам-переселенцям, які заснували на­ше селище в 1815 році, - заз­на­­чив селищний голова Петро Ген­­­чевський. - Вони зуміли зберегти культуру, мову, звичаї і традиції. 

Це засвідчив і святковий кон­церт перед будинком культури на оновленій площі. Тут увечері зібралася вся громада подивитись на виступи місцевих талантів, ан­самблю танцю і пісні з Тараклії (Молдова) та послухати привітання гостей свята. 

- Все це - результати нашої спіль­ної роботи, - звертаючи ува­гу на добрі зміни у селищі, під­креслив народний депутат Ук­раїни Олександр Урбанський, який приїхав на свято в Суворове разом зі своїм братом - головою Оде­ської обласної ради Анатолієм Ур­бан­ським та депутатом облради Валентином Волкановим. - Ми разом зробили так багато, що майже не пригадуємо, як не було пам’ятника, плитки, парку ... Ми разом зробили багато, і селище стало краще, більш затишне та комфортне. Давайте робити правильний вибір, щоб ця командна робота тривала, і ці наші п’ять років разом не канули в Лету. 

- Ми зробили, справді, багато - зосередившись, в першу чергу, на соціальній сфері, - продовжив голова Одеської облради Анатолій Урбанський. - Тепер потрібно зосередитися на проблемі праце­влаштування - створенні нових робочих місць. Тут, в Бессарабії, живуть працьовиті люди, тому у нас разом все вийде. Хочу побажати всім нам сімейного благополуччя, а всій Україні - мирного неба. 

- Ми зібралися на день народ­ження селища Суворове - свято, створене працею людей, що меш­кають тут, які зберігали його історію і творять його майбутнє, - звернувся до присутніх депутат Одеської облради Валентин Волканов. - Ми разом намагаємося робити все, щоб селище процвітало. 

Спільними зусиллями тут дали і прекрасний концерт, який скла­дався з виступів народного вокаль­ного ансамблю «Співаночка», танцю­вальних колективів «Бяла роза» і «Веселія», вокального ансамблю «Які наші роки» та «Мальви», вокалістів Віри Георгиці, Надії Баркової і Іллі Стефанова, а також ансамблю танцю і пісні з Тараклії (Молдова). 

Відмінною прикрасою свята став конкурс «Каварма - 2019», який заснував АРК «Придунайська Нива» і який обіцяє стати традиційним. 

Завершальним акордом святку­вання Дня селища Суворове став феєрверк, який глядачі зустріли оплесками.

Додамо, що за останні п’ять ро­ків в селищі Суворове багато що змінилося на краще. Під пат­ронатом народного депутата Ук­ра­їни Олександра Урбанського капітально відремонтовано огорожу парку відпочинку і територію скверу, дороги, мости. Крім того, капітально відремонтовані ам­булаторія загальної практики сі­мей­ної медицини та терапевтичне відділення № 2 КНП Ізмаїльської районного ради «Центральна районна лікарня», а також Суво­рівська загальноосвітня школа. Змінився і дитсадок «Колосок», який теж капітально відре­мон­тували і де реконструювали ко­тельню з установкою котлів на аль­тер­нативному паливі. У садочок придбали меблі, комп’ютерне, побутове та кухонне обладнання. Се­ред планів на майбутнє - дорога в центрі селища. І, як кажуть мешканці Суворового, вони впевнені у тому, що вона - буде. 

Выпуск: 

Схожі статті