Поезія над простором левад

У Левадівці відбулося літературно-мистецьке свято «Творча сторінка Одещини» для творчо обдарованих дітей з пришкільних таборів району, влаштоване завідувачкою філії Одеського літературного музею Степана Олійника, заслуженим працівником культури України Валентиною Панковою. 

Майже двісті школярів і їхніх педагогів з Шабельників, Переселенців, Скосарівки, Ульянівки, Андрієво-Іванівки, Стрюкового, Антонюків Миколаївського району та юні козаки і козачки з с. Троїцьке Любашівського району завітали до Левадівки на екскурсію та на фестиваль юних творчих талантів. Після змістовної екскурсії музейними залами та знайомства з життям і творчістю гумориста і письменника С.І. Олійника, де звучав «живий» голос класика, діти відвідали картинну галерею художника Миколи Вилкуна, що ташується у місцевій школі. На шкільному стадіоні просто неба діти читали власні вірші, співали, демонстрували свої картини, виконані за мотивами творів Степана Олійника. Валентина Панкова презентувала присутнім краєзнавчий посібник «Зеленою долиною мальовничого Тилігулу», розроблений вчителем географії  Світланою Кузьміною. 

З краєзнавчого посібника діти дізналися, що село Левадівка отримало сучасну назву 1967 року. Вчені-топонімісти трактують назву села великою кількістю левад в долині р. Тилігул. Проте земляки приписують її поету-сатирику Степану Івановичу Олійнику. Так, у творі «Знахідка в степу» Степан Олійник писав: «Жили ми на краю села. Мимо нашої хати тягнувся шлях – на Березівку, на Одесу… По той бік шляху - широкий вигін, на вигоні - криниця, а далі – степ і степ… А праворуч безкінечні тилігульські левади. Кожному, хто повертався в село з поля, добре було видно всю леваду».

Юні відпочивальники з прекрасним настроєм і новими враженнями повернулися у свої оздоровчі таборі після мандрівки рідним краєм. Кожній дитині організаторка свята подарувала жовту чи блакитну кульку, а юним поетам і художникам вручила подяки і книги. 

На знімку: фото на згадку

Выпуск: 

Схожі статті