«Діорама» заграла різнобарв’ям фарб холи

В Ізмаїлі 28 червня на набережній в культурно-історичному та духовному центрі «Діорама» відбулося традиційне індійське свято фарб холи.

Учасниками та гостями екзотичного і барвистого заходу стали представники суспільства Свідомості Крішни з Дніпра, Херсона, Івано-Франківська, Запоріжжя та інших міст України. В рамках фестивалю ведичної культури досвідчені майстрині в сарі прикрашали розписами мехенди численних глядачів. Крім того, тут можна було насолодитися індійськими піснями і танцями у виконанні групи Каруна Аватара. І, звичайно, не обійшлося без фарб холи, якими себе обсипали всі бажаючі. Вважається, що ці фарби дарують здоров’я і захищають людину від негативної енергії. Теорію перевірити не вдалося, але радість і захват вони подарували всім, незалежно від статі і віку!

Найвідомішою версією походження цього стародавнього індуїстського свята є міф про те, як Шива спалив своїм поглядом Каму. Найчастіше вважають, що свято сягає корінням доіндуїстському міфу про супротивницю Вішну - демоницю Холіку, чиє ім’я безпосередньо пов’язане з назвою свята, крім того, її опудало спалюють на святковому вогнищі. Щоправда, в Ізмаїлі опудало не спалювали.

В центрі українського Придунав’я фестивалі ведичної культури проводяться з 2008 року, і, як зазначив його директор Рустам Жаксебаєв, це свято сьогодні перебуває на піку популярності в багатьох містах України.

Выпуск: 

Схожі статті