Відродили свято першого снопа

Восени хлібороби заклали міцну основу майбутньому врожаєві, засіявши озимим клином 37681 гектар, відвівши 27,8 тис. га під озиму пшеницю, майже 9,8 тис. га  — під озимий ячмінь і 9,7 тис. га — під озимий ріпак. Через несприятливі погодні умови до косовиці не дожило більше 400 га озимих культур. Напередодні жнив на базі ТОВ Агрофірма «Прогрес-Плюс», що у селі Миколаївка,   відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Оксани Орел та участі радника начальника управління аграрної політики ОДА Івана Панчишина, аграріїв, голів сільських рад та керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. У своєму виступі керівниця району Оксана Орел акцентувала, що між владою та бізнесом буде налагоджена ефективна співпраця на умовах партнерства та взаємної відповідальності.  Говорилося про підвищення рівня заробітної праці робітників,  їхній соціальний захист та легалізацію зайнятості, питання безпеки, боротьбу з карантинними рослинами та недопущення втрат врожаю внаслідок пожеж. 

Про особливості нинішньої жнивної кампанії та програми підтримки для аграріїв вів мову начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віталій Бабюк. 

Насамкінець учасники одноголосно вирішили підписати Меморандум про співпрацю між Ширяївською райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та бізнесом з метою об’єднання зусиль влади та бізнесу для вирішення соціальних, економічних, природоохоронних, інформаційно-комунікаційних та інших суспільно важливих завдань.

Також присутні взяли участь у відродженні свята зажинків, або свята першого снопа. Традиційне дійство відбувалося на пшеничному лані полі ТОВ АФ «Прогрес-Плюс», де гостей зустрічали запашним короваєм дівчата в українському вбранні. Зі словами «Боже, благослови зажинки!» розпочалося урочисте скошування колосків. Право нажати перший сніп надали голові РДА  Оксані Орел та керівнику ТОВ Агрофірма «Прогрес-Плюс» Галині Іщенко. Естафету від них прийняли досвідчені комбайнери господарства, завівши свої зернозбиральні агрегати у загінку. 

Окрім озимини хлібороби  виростили ярий ячмінь на площі 1130 га, горох (1197 га), нут (1040 га), гірчицю (119 га), кукурудзу на зерно (4000 га), кукурудзу на силос (277 га), сорго (660 га), просо (33 га), соняшник (19,6 тис. га).

Й нині у сільгосппідприємствах району намагаються зібрати вирощене  у стислі строки та без втрат. Для швидкої косовиці та обмолоту зерна залучено більше 200 одиниць зернозбиральної техніки. 

На знімку: зажинки у Миколаївці

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті