Ковбаса – це теж наш бренд

Культурно-мистецький проект «Люба­шівка – столиця української ковбаси» став переможцем  цьогорічного конкурсу «Малі міста – великі враження», який реалізується у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету. 

Третій ковбасний фестиваль пройде в Любашівці 28-29 вересня цього року.

А перший мистецько-гастрономічний фестиваль відбувся у 2013 році за всебічної підтримки народного депутата України Івана Фурсіна. Відтоді копчена домашня ковбаса – смачний бренд Любашівського району — є символом нового українського фестивалю. 

Вже не перше сторіччя Любашівщина славиться вмінням її жителів виробляти справжню українську, дуже смачну копчену ковбасу. Популяризація цього продукту — це  шлях до підвищення конкурентоспроможності місцевого виробника, розвиток туристичної галузі, створення нових робочих місць, зростання добробуту людей. Саме з цією метою біля траси Київ-Одеса було влаштовано Перший фестиваль ковбаси «Новий Любашівський базар». Тоді торгова марка «Сегрос» з Ширяївського району приготувала салямі довжиною два метри і діаметром  40 см. У фестивалі взяли участь майже 40 майстрів народної творчості, які влаштували для охочих  майстер-класи українських народних промислів і ремесел. 

Не менш помпезно пройшов торік в межах святкування Дня селища Любашівка й другий ковбасний фестиваль. Тоді очільник Любашівської громади пообіцяв встановити монумент ковбасі, як це зробив на трасі Одеса-Київ в Ульянівці співаючий ректор Михайло Поплавський, звівши монумент українському варенику. 

Варто відзначити, що з 74 культурних проектів з обсягом державного фінансування  у 41,3 млн грн на Одещині буде реалізовано вісім. Це створення Дунайської мультинаціональної культурної резиденції «Danube HQ» та фестиваль «Bandura Fusion» в  Рені, фестиваль гастрономічного спадщини «Дністровські гостинці» в Маяках Біляївського району, мультиетнічних гастрофестиваль «Дністровська вертута» в Біляївці, етно-фестиваль «Чумацький шлях» в селі Красносілка  Лиманського району, створення і просування комплексного культурно-штучного продукту  «Дивовижна в’язь часів» з використанням культурно-історичного потенціалу міста Ананьєва і етнографічний кластер-простір, що формує культурну спільноту Балтської ОТГ та «Любашівка — столиця української ковбаси».

На знімку: смачний любашівський бренд

Фото автора

Выпуск: 

Схожі статті